КОЛИ ОБГІН НЕ ЗАБОРОНЕНО

У такі не ласкаві для профтехосвіти дні, коли, по суті, вирішується її доля, стався цілком оптимістичний діалог між двома яскравими представниками цієї сфери.

- З ювілеєм, Олександре Володимировичу! Так тримати і

- Дякую, Андрій. Прорвемося - не вперше.

Спочатку презентуємо ювіляра. Точніше, це зробить директор Сєверодонецького Вищого професійного училища, голова обласної Асоціації працівників профтехосвіти, депутат міської ради Юрій Кіндратович Кузьмінов.

- Слюсаренко працює у нас третину століття. Це педагог-новатор, на якого рівняються і учні, і колеги. Він ставав «Учителем року» Луганщини, лауреатом ВДНГ України.

Тяга до нового у майбутнього старшого викладача ВПУ прокинулася ще в дитинстві. Першокласником змайстрував будильник на фотоелементі, який кликав його на рибалку лише тоді, коли ранній ранок видавалося сонячним. Потім прийшли захоплення радіотехнікою, машинами. І професію вибрав до пари - шоферську. Пізнав секрети різних машин, всілякі перипетії на дорогах. Не раз виручали майстерність, технічна кмітливість. Закінчив політехніку, і вже готувався в механіки, як зустрів товариша, який викладає в ПТУ.

- Рятуй, Саша, - почав благати той. - Не здатний більше управлятися з цими хлопцями, а серед року не можна їх кинути. Заміни!]

- Який я педагог ?!

- Був же інструктором з водіння - значить, зможеш.

Щоб «змогти», молодому викладачеві спецдисциплін довелося готуватися до занять по ночах. Спав уривками, закриваючись на перервах. Зате навчальну програму вони наздогнали. І - пішли вперед. Хлопці зрозуміли, що в цьому житті головне.

- На всіх «парах» став ставити конкретну мету і перевіряти, наскільки наблизився до неї кожен учень, - розповідає Олександр Володимирович. - Але як охопити всіх? Розробив тести: спершу паперові, а потім ...

Зараз ВПУ - одне з найбільш комп'ютеризованих училищ України. А перший тут комп вибив собі саме Слюсаренко. І вичавив з нього все, що можна. Так народилися авторські розробки комп'ютерного тестування, електронних плакатів та класного журналу, мультимедійні посібники, електронний підручник ... Вони допомагають досконально і захоплююче пояснювати майбутнім автослюсарям, водіям премудрості пристроїв автотранспортних засобів, правила дорожнього руху.

- Скільки нині в світі марок автомобілів, - все не вивчиш, - каже педагог. - Але намагаюся дати хлопцям такі розуміння, які дозволять розібратися з будь-якою новинкою.

Колеги приїжджають до Олександру Володимировичу на «школи передового досвіду», відкриті уроки. Адже О.В.Слюсаренко - ще й учитель учителів. Один з них - Андрій Геннадійович Кононенко, розмова з яким почала цю замітку. Він навчався у Слюсаренко на автослюсаря, після армії повернувся до нього в ВПУ за кваліфікацією молодшого спеціаліста, потім закінчив інститут і сам став викладачем. Зараз - аспірант Інституту профтехосвіти Національної Академії педагогічних наук України.

- Готую дисертацію за своїм електронним підручником автосправи, а надихнув приклад Олександра Володимировича, - зазначає молодий учений. - Він у нас завжди обганяє час, допомагає іншим, невичерпний на ідеї, щедро ділиться ними. І це знаходить добрий відгук.

... Так, профтехосвіту чекають реформи. Але потрібно, щоб вони не гальмували рух, а відкривали дорогу тим, хто йде попереду - таким, як Олександр Володимирович Слюсаренко, його колеги з Вищого профучилища.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ,
заслужений журналіст України, секретар Луганської регіональної організації НСЖУ.
«Сєвєродонецькі вісті», 26.02.2016

28.02.2016
Грудень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^