СХВАЛИВ БИ Й ЕДІСОН

Великий винахідник потиснув би руку кожному з хлопців, хто займається в гуртку технічної творчості ВПУ. А насамперед – керівникові Олександру Петровичу МАЩЕНКУ.

Він зростав у нашому училищі, - адже батько очолював його, їхня родина мешкала тут. В музеї ВПУ можна побачити створену Олександром Петровичем діючу модель автокрана, за яку автор («Кращий раціоналізатор профтехосвіти») нагороджений золотою медаллю ВДНГ України. Але ж головне – успіхи учнів. Кращі з них – Павло Сусін, Віталій Сердюк, Олексій Авдієвич та інші відзначені на всеукраїнських виставках науково-технічної творчості молоді.

- Нагороди ж за нові роботи – попереду, - всміхається О.П.Мащенко. - Здебільшого вони спрямовані не економію енергоресурсів, полегшення умов праці та її безпеку.

Ось дуже потрібний прилад для дистанційного відключення зварювального апарату, щиток зі збільшувальним склом та підсвічуванням. Поруч - установка шнекового сортування сипучих матеріалів. Майбутні зварювальники та будівельники з ВПУ зможуть запропонувати це на своїх виробництвах.

Є чим пишатися й завтрашнім автослюсарям, водіям. Те, що зроблене в гуртку, не має аналогів. Це, наприклад, електромеханічний протиугінний засіб, пристрої для автоматичного перемикання світла при зустрічному русі, для звукового та світлового оповіщення про перевищення швидкості тощо.

Треба сподіватися, не тільки в моделі буде втілений диво-автомобіль для прибирання сміття зі шляхів. Діючим машинам не вдається все підчистити як слід, а цій – будь ласка. Секрет? Спочатку сміття видувається повітряним струменем.

А хто з верстатників не оцінить новаторську систему, яка дозволяє токарю обробляти деталь відразу двома різцями?!

Про всі дива наших «едісонів» розповісти важко. Краще всім учням залучитися до їх захоплюючих та корисних справ.

С. ПЕРЦОВСЬКИЙ, редактор газети.

25.03.2015
Жовтень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^