ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Професійна спілка працівників хімічної та нафтохімічної галузей промисловості України, скорочена назва - Профспілка хімнефтехімпрома України (далі "Профспілка"), є всеукраїнською добровільною неприбутковою громадською самоврядною організацією, яка об'єднує працівників хімічної, нафтохімічної, нафтопереробної, медичної і мікробіологічної промисловості, виробництва скла, підприємств по забезпеченню нафтопродуктами та інших галузей.

1.2. Діяльність Профспілки поширюється на територію всієї України. Профспілка має свої організації в більшості адміністративно-територіальних одиниць України.

1.3. Профспілка є юридичною особою і здійснює свої повноваження через виборні органи. Профспілка та її організації мають власне майно, рахунки в установах банків, необхідні для здійснення їх статутної діяльності; набувають цивільних прав і беруть на себе цивільні зобов'язання через свої виборні органи, які діють у межах прав, наданих їм законами України, Статутом; мають печатку, штампи, бланки та іншу атрибутику, зразки якої затверджуються відповідними профспілковими органами.

1.4. Центральна Рада (ЦР) профспілки працівників хімічної та нафтохімічної галузей промисловості України розташований в м. Києві за адресою: 01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, 39/41, кімната 1202.

1.5. Профспілка у своїй діяльності незалежна від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, роботодавців та їх об'єднань, інших громадських організацій, політичних партій, їм не підзвітна і не підконтрольна. У відносинах з ними дотримується принципів партнерства та діалогу, а в необхідних випадках - конструктивної опозиції.

1.6. Профспілка не є політичною організацією, але бере участь у процесах створення держави, спрямовує свою діяльність відповідно до Конституції України, Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", інших законів України та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до них, Загальної декларації прав людини, принципів міжнародного профспілкового руху, цього Статуту та рішень з'їзду.

1.7. Профспілка має галузевий характер і спрямовує свою діяльність на представництво та захист трудових і соціально-економічних прав та інтересів своїх членів, а також працівників, зайнятих на підприємствах, в установах та організаціях які входять в хімічну, нафтохімічну, нафтопереробну, медичну та мікробіологічну галузі промисловості, виробництва скла, підприємств по забезпеченню нафтопродуктами та інших галузей.

1.8. Зміна відомчої підпорядкованості, форми власності та видів господарювання на підприємствах, їх реструктуризація або реорганізація не можуть бути підставами для ліквідації профспілкової організації або зміни її належності до Профспілці.

1.9. Діяльність профспілки будується на демократичних засадах і ґрунтується на принципах добровільності вступу до профспілки і виходу з нього, рівності всіх членів профспілки.

1) виборності органів усіх рівнів, їх підконтрольності, звітності і відповідальності перед організаціями, що їх обрали, та вищими за рівнем виборними органами профспілки;

2) підпорядкованості нижчих за рівнем виборних профспілкових органів вищим;

3) об'єднання, колегіальності в роботі з персональною відповідальністю керівників і членів виборних органів за виконання прийнятих рішень;

4) гласності в роботі всіх органів профспілки. Інформація щодо статутних і програмних документів, фінансової діяльності профспілки, рішень, прийнятих його органами, є загальнодоступною для всіх членів профспілки;

5) свободи дискусій на стадії обговорення питань та обов'язковості виконання рішень вищих за рівнем органів профспілки для нижчих;

6) дотримання внутріпрофсоюзної дисципліни, підпорядкування меншості більшості;

7) поваги до думки меншості, її права на захист своєї позиції;

8) права вищого за рівнем профспілкового органу скасування рішення нижчих органів, якщо вони суперечать законодавству та статуту профспілки.

1.10. Профспілка взаємодіє з іншими профспілками, об'єднаннями профспілок України, згідно своїм статутним цілям і завданням, має право вступати до міжнародних профспілкових та інші міжнародні організації та об'єднання, які представляють інтереси працівників, і брати участь в їх діяльності, співробітничати з профспілками інших країн.

Березень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^