"ЄВРОПЕЙСЬКИЙ МАРАФОН"

Довгі сторіччя Європа була сценою жорстоких і кривавих воєн. І з часом деяка частина європейських лідерів прийшла до усвідомлення того, що єдиний шлях, який гарантує збереження мирних відносин між їх країнами, полягає у створенні політичного та економічного союзу.

9 травня 1950 в Парижі на тлі насувається загрози Третьої Світової війни, яка нависла над усією Європою, французький міністр закордонних справ Роберт Шуман оголосив для міжнародної преси декларацію, в якій говорилося, що Франція, Німеччина і кілька інших європейських держав вирішили утворити суспільство в області вугільної та сталеливарної промисловості в якості першого реального фонду підтримки і співпраці в Європейській федерації.

Це об'єднання отримало назву "Євросоюз". На саміті лідерів Євросоюзу в 1985 році в Мілані було прийнято рішення про щорічне святкування Дня Європи 9 травня.

КРАЇНИ ЄВРОСОЮЗУ

У 1951 році в Європейське співтовариство входило 6 держав: Бельгія, Франція, Західна Німеччина, Люксембург, Італія та Нідерланди. Усі найбільш значимі питання і рішення приймалися незалежним вищим радою, до якої входили представники від кожної з держав. Першим президентом Співтовариства став Жан Море.

Далі на хвилі успішної діяльності співтовариство все більш і більш розширювалося. У 1973 році до нього приєднуються Данія, Ірландія та Великобританія, у 1981 році за ними пішла Греція, в 1986 році - Іспанія та Португалія, а у 1995 році - Австралія, Фінляндія та Швеція.

У 2004 році в Євросоюз вступили Кіпр, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина і Словенія. Хорватія і Туреччина приєдналися в 2005 році, а Болгарія та Румунія - у 2007.

В даний час Євросоюз - це сім'я демократичних Європейських держав, спільно співпрацюють на благо миру і процвітання і поважають суверенітет один одного. Євросоюз - це більше, ніж міжнаціональна організація. У цьому плідній співтоваристві існує п'ять базисних інститутів, кожний з яких має своє особливе призначення. Це:

  • Європейський Парламент;
  • Рада Євросоюзу;
  • Європейська комісія;
  • Європейський Суд з прав людини;
  • Європейський центральний банк.

Щомісячні пленарні збори Європарламенту проводяться в Страсбурзі, у Франції, але іноді деякі проходять в Брюсселі, Бельгії чи Люксембургу. Єврокомісія ж проводить свої засідання в Брюсселі.

Символи Євросоюзу - це, перш за все, прапор Євросоюзу: 12 зірок на темно-блакитному тлі. Окружність із золотих зірок символізує солідарність і гармонію між європейськими націями. Кількість зірок не означає кількості країн-членів Євросоюзу, які зараз багато більше. Це число 12 вибрано як традиційний символ досконалості і єдності. А форма кола - символ союзу і об'єднання. Це зображення в 1985 році стало офіційною емблемою Євросоюзу.

"Ода радості", уривок з 9-ї симфонії Людвіга ван Бетховена. У 1985 році рішенням Європарламенту він став офіційним гімном Євросоюзу. Без слів, мовою музики цей гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа.

У 1992 році Євросоюз ухвалив найважливіше рішення: з метою єдиного злиття і в грошово-економічному просторі ввести єдину європейську грошову одиницю, яку назвали "євро".

Євро - валюта, яка використовується в п'ятнадцяти країнах Європейського Союзу, розташованих від Середземного моря до Арктичного кола (Бельгія, Німеччина, Греція, Франція, Ірландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Австрія, Португалія, Словенія, Фінляндія, Мальта та Кіпр).

Банкноти та монети євро знаходяться в ужитку починаючи з 1 січня 2002 року. Вони стали частиною повсякденного життя 316600000 європейців, які проживають в Євросоюзі.

Січень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^