А до вас завітав Святий Миколай?

19 грудня розпочинаються справжні різдвяні дива. Вранці у цей день під подушками у дітлахів з’являться подаруночки. За легендами, їх приносить Святий Миколай. Важко уявити, але Святий Миколай був реальною історичною постаттю. Цьому існує чимало свідчень.

Святий Миколай народився у III столітті нашої. Сім’я Миколая була однією з найзаможніших у місті. Миколай був єдиною дитиною у сім’ї, тож жив у добробуті та турботі. Втім, батьки Миколая померли дуже рано, і хлопчика став виховувати його рідний дядько – єпископ міста. Вже там Миколай вирішив присвятити своє життя служінню Богу та прийняв чернечий постриг. Після смерті дядька-єпископа Миколай став його наступником. Саме за місцем проживання Святого його і називають Миколаєм Чудотворцем.

Миколая визнали святим невдовзі після смерті, коли його тіло почало миро точити. Окрім цього, врахували діяння Миколая за життя: його чуда, духовні здібності, допомогу іншим людям. Святий Миколай був щирим покровителем людей: допомагав бідним, хворим, засудженим. Він дотиком та молитвою зцілював тих, кого вважали невиліковними. Свої багатства Миколай завжди ділив із іншими людьми.

В Україні свято Миколая почали відзначати ще за Київської Русі, коли наші предки прийняли християнство. У давнину день Святого Миколая був не лише дитячим святом, його відзначали дорослі: вони цілий день гуляли та веселились.

Дехто помилково вважає, що Святий Миколай допомагає лише дітям. Справді, беззахисні дітлахи є його улюбленцями. Втім, Миколай Чудотворець піклується про абсолютно всіх людей.

До наших часів дійшло кілька легенд про діяння Миколая. Згідно з першою, колись імператор Костянтин Великий відправив на страту трьох невинних чоловіків. Миколай, дізнавшись про несправедливість, поспішив до імператора, аби врятувати засуджених. Він був настільки переконливим, що цісар відмінив свій суворий вердикт та відпустив чоловіків.

Ще одна легенда оповідає, що колись Миколай допоміг трьом сестрам, батько яких втратив усі статки й навіть придане, яке готував до заміжжя своїх доньок. У ті часи дівчина без приданого не мала шансів вийти заміж. Коли Миколай дізнався про нещастя сестер, то вночі підкинув у вікно їхньої спальні три мішечки з золотом. Це дозволило сестрам знайти гідних чоловіків. Саме звідси “росте коріння” традиції залишати подарунки на День Святого Миколая вночі. Також є народні вірування та прикмети до Миколая.

До дня Святого Миколая необхідно віддати усі борги. Існує навіть така приказка: “Якщо не віддаси до Миколи, то не віддаси ніколи”. Також до 19 грудня рекомендують пробачити тих, хто вас образив.

Миколая не даремно називають чудотворцем. Існує повір’я, якщо загадати заповітне бажання у ніч на 19 грудня, то воно обов’язково виконається. День святого Миколая – священне свято, день, коли варто забути про всі невдачі й неприємності та згадати про те, що дива трапляються всюди і постійно. Бажаю вам щоб ваші заповітні бажання здійснювались.

Бібліотекар училища

18.12.2020
Червень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
‡аповнґть електронну заЯву-анкету
’и Як?

Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ
Ќацґональна гарЯча лґнґЯ
^ Вгору ^