НА ПОРОЗІ ПРОФЕСІЙНОГО ВИБОРУ

Указом Президента України від 8 листопада 2019 року «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» передбачене проведення профорієнтаційних тренінгів за окремими професіями для учнів 8-11 класів. Одним з перших до виконання цього завдання долучився Сєвєродонецьке ВПУ.

«Першою ластівкою» став тренінг «На порозі професійного вибору», що був проведений 13 грудня у НВК «Гармонія». З учнями випускного дев’ятого класу зустрілися практичний психолог ВПУ Тетяна Щеглова й майстер в/н операторів з обробки інформації та програмного забезпечення Оксана Луньова.

Дві години тренінгу були пізнавальними, цікавими. Старшокласники переконалися: вибір професії повинен бути свідомим, потрібно враховувати не тільки особисті можливості, бажання, а й суспільні потреби. Вони взяли активну участь в різноманітних вправах. Спочатку їм запропонували зіграти… в лотерею. Тобто у виборі професії вони умовно покладалися тільки на долю. Жваве, дотепне обговорення підтвердило: так ризикувати не варто!

І всі почали серйозно розбиратися з питаннями на тему «Хочу, Можу. Треба», Адже від вірних відповідей на них залежить й особистий успіх у житті, й суспільне визнання людини. Із захопленням виконувалися вправи «Згодний чи ні?», «Обери роботу по душі».

Звісно, йшлося про велику роль робітничих професій, які відкривають перспективи у розвитку власних здібностей, захоплень, подальшій освіті. Таку можливість надає наше училище Розповіді про нього були проілюстровані відеороликом, поліграфічними матеріалами.

Школярі дізнались, що професії автослюсаря-водія, електрогазозварника, електромонтера, оператора, які тут можна одержати, користуються попитом на ринку праці, що диплом ВПУ – досить авторитетний всюди. Училище йде в ногу з життям. Свідченням того стало нещодавнє відкриття тут навчально-практичного центру з підготовки слюсарів, де встановлене нове обладнання. Краще розібратися у професіях, якими можна оволодіти у ВПУ, дозволило виконання вправ у міні-групах. Доповіді про результати їхньої роботи з використанням плакатів довели: тренінг виявився корисним.

- Мене давно зацікавило ВПУ, про яке чув багато доброго, - сказав учень Микита Лобченко. - Тепер прийду до нього, щоб вже остаточно обрати професію.

Подібні зустрічі вирішено продовжувати в різних школах.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ.


13.12.19
Ассоціяція працівників
професійно-
технологічної
освіти Луганьської
області
Новини
Уставні
документи
Керівні органи
Склад
Звіти

Травень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Заповніть електронну заяву-анкету
Ти як?

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^