«Живи і працюй в Україні»

У Сєвєродонецькому Льодовому палаці спорту 16 жовтня відбулася значна подія - пройшов перший обласний презентаційний форум «Живи і працюй в Україні» за підтримки Програми Розвитку ООН із напрямку відновлення та розбудови миру в Східній Україні. Його організували Луганська обласна державна адміністрація, Департамент освіти і науки, обласний Центр зайнятості. Учасників форуму вітали керівник ОДА та обласної військово-цивільної адміністрації В,М.Комарницький, очільники Департаменту Ю.В.Стецюк та Центру зайнятості С.В.Болотський, інші гості. На сцену були запрошені представники ПРООН, Міністерства освіти і науки України, Інституту професійно-технічної освіти Національної Академії педагогічних наук України (серед яких випускник нашого ВПУ, кандидат педагогічних наук А.Г.Кононенко).

У Палаці разгорнули свої експозиції 43 навчальні заклади області (серед яких 19 закладів профтехосвіти) та 43 підприємства-роботодавці. Яскраво, цікаво представило власний заклад ДНЗ «Сєвєродонецьке вище професійне училище», яке незабаром відзначатиме своє 75-річчя.

Відвідувачі знайомилися з інформацією про ВПУ, мали змогу отримати його рекламну поліграфічну продукцію. Особливу увагу привернули нові станки для автослюсарних робіт. Учні Віктор Гонтар, В’ячеслав Костиря, Роман Савка, Олександр Дябденко вміло показували їх в дії. Демонструвалися також творчі роботи наших майбутніх електрогазозварників. Оператори з обробки інформації та програмного забезпечення представили майстер-клас з художнього оформлення фото та друку. Відвідувачі відразу отримували на згадку свою фотографію з магнітним кріпленням.

Директор училища Ю.К.Кузьмінов, його заступник Т.Д.Склярова, практичний психолог Т.А.Щеглова, старший майстер В.О.Буц, майстри виробничого навчання В.М.Тетяничко, І.Д.Кучеров, О.Л.Луньова, А.Б.Соболь, інші співробітники надавали інформацію про заклад освіти відвідувачам форуму, серед яких були керівники державних установ, вчені, колеги, учнівська молодь.

«Нас зацікавив цей навчальний заклад, професії, якими він пропонує оволодіти», - висловила думку своїх однокласників старшокласниця зі школи №2 міста Щастя Катерина Осадчик.

Схожі відгуки ми почули й від учнів Сєвєродонецького навчального комплексу «Гармонія», інших шкіл міст та районів області. А наші учні могли переконатися, що роботодавці із зацікавленістю ставляться до випускників ВПУ.

Юрій Стецюк очолив зустріч за «круглим столом» з тематики «Професійна освіта Луганщини в контексті реформування системи освіти України: основні виклики та перспективи розвитку». Було зазначено добрі перспективи розвитку нашого ВПУ. У роботі «круглого столу» взяв участь й Ю.К.Кузьмінов.

Авторитетні освітянські керівники, науковці зазначили, що сучасна професійно-технічна освіта є надійним стартом у трудовому житті молоді й основою подальших успіхів, сприяє особистому добробуту, розвитку економіки нашого краю, рідної України.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ.


16.10.19
Жовтень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
‡аповнґть електронну заЯву-анкету
’и Як?

Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ
Ќацґональна гарЯча лґнґЯ
^ Вгору ^