СТАЛИ СЕРТИФІКОВАНИМИ МЕДІАТОРАМИ

ДНЗ «Сєвєродонецьке ВПУ» бере участь у втіленні проекту «Створення системи служб порозуміння для впровадження медіації за принципом рівний-рівному та вирішення конфліктів мирним шляхом в закладах освіти Донецької та Луганської областей». Тому його представники були запрошені до участі у Форумі служб порозуміння,який провела у Києві ГО «Ла Страда-Україна» при підтримці Міністерства освіти і науки України, ЮНІСЕФ (Дитячого фонду ООН) та Євросоюзу.

У Форумі взяли участь учні ВПУ Олександр Жибоєдов, Тетяна Порошенко, Карина Ємельченко та Іван Курячий на чолі з заступником директора училища, педагогом-медіатором Т.Д.Скляровою.

Програма Форуму, який проходив 12-14 березня в готелі «Верховина», була цікавою та насиченою. Керівники ГО «Ла Страда-Україна» розповіли про те, яке значення мають запобігання й вирішення конфліктів, роль й завдання медіації. Тренери служб примирення провели заняття з майстерності медіаторів та медіаторок.

-Ми займалися по групах, - розповіла першокурсниця Карина Ємельченко. – Виконували різні вправи щодо вирішення тих чи інших конфліктів. Обиралися різноманітні ситуації, які можуть трапитися в учнівських колективах, в особистих відношеннях. Оволоділи корисними знаннями, навичками, щоб сприяти своїм товаришам у знаходженні спільної мови.

Досвідчені експерти допомогли в складанні творчих проектів, проведенні інтерактивного заходу «Жива бібліотека». Яскравою була зустріч із зірковими гостями. У невимушеному спілкуванні відома акторка Яніна Андреєва (виконувачка ролі вчительки в телесеріалі «Школа») та популярний телеведучий В’ячеслав Соломка розповіли про приклади з власного життя відносно подолання конфліктів.

Наші учні були в столиці України вперше. Велике враження справили автобусна екскурсія та вечірня прогулянка Києвом, знайомство з його пам’ятними місцями.

Учасники Форуму з міст та районів Луганщини встановили товариські стосунки. Кожний з них одержав сертифікати, які засвідчують право займатися медіацією та проводити тренінги для юних медіаторів. У нашому ВПУ незабаром належить підготувати ще десять учнів-медіаторів. Вони користуватимуться училищним кабінетом медіації й, взагалі, всілякою підтримкою.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ.


18.03.19
Лютий
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^