Наш скарб – рідна мова

З 18 по 22 лютого 2019 року у ДНЗ «Сєвєродонецьке вище професійне училище» пройшла низка заходів з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови (21 лютого). Вони проводилися згідно методичних рекомендацій, наданих НМЦ ПТО в Луганській області, з урахуванням пропозицій педагогів та учнів, з використанням творчих розробок викладачів та активної участі учнівської громадськості.

Згідно прийнятого плану проведено відповідну інформаційно-виховну роботу. Бібліотекар училища І.О.Ковальова оформила книжкову виставку «Мова – душа народу», тематичну поличку «Мова – це пісня душі, покладена на слова».

Близько 300 осіб охопила виховна година «Рідна мова – то доля народу», яка відбувалася в навчальних групах з 18 по 22 лютого. Важливою подією стало успішне проведення в навчальних групах диктанту «Україна в нас одна». Він охопив 138 учнів. Цитата з диктанту про рідну мову як неоціненне духовне багатство народу стала лейтмотивом інших заходів.

Ефективними виявилися креативні форми поглиблення в світ рідної мови. Цікавою й пізнавальною була лінгвістична гра «Причасти мене розмовою українською мовою...». Проходив захід у кабінеті української мови, оформлення якого теж сприяло розкриттю теми. Його провела з першокурсниками навчальної групи 11 викладач української мови та літератури О. І. Кривобок. Вона нагадала майбутнім операторам з обробки інформації та програмного забезпечення, що добре знання мови – неодмінна умова їх професійного успіху. Але щоб гарно володіти нею, потрібно використовувати її щоденно, починаючи з побуту, спілкування в колі рідних, друзів, з іншими людьми. Динамічна, насичена гра сприяла практичному розвитку таких прагнень та вмінь.

Карина Ємельченко, Антон Щербаков, Ростислав Голуб та їхні товариші виявили творчі здібності в пошуку та використанні яскравих україномовних засобів у висловленні різних емоцій, визначенні речей та стосунків. Вчилися влучно використовувати прислів’я, знаходити рими тощо. Ще змагалися у створенні слоганів, які мотивують до кращого вивчення рідної мови. Тут особливо відзначився Дмитро Калінін.

Усі виявили задоволення поповненням свого словникового запасу, зрозуміли, що таке завжди буде в нагоді, й налаштувалися на продовження роботи в цьому напрямку. До неї жваво підключилися навіть ті, хто спочатку скептично ставився до того, щоб перейти в побуті зі звичної для регіону російської на українську мову, яку треба не тільки знати, а й любити. Такий настрій учнівська молодь понесе у свої родини.

Не менш захоплюючим виявився конкурс презентацій «Слів у мові мільйон», який О.І.Кривобок провела з другокурсниками групи 2. Майбутні оператори з обробки інформації та програмного забезпечення, використовуючи свої професійні навички, підготували мультимедійні презентації тих чи інших цитат, змагалися в розкритті їх змісту. Всіх захопила колективна робота з групового захисту певних крилатих висловів. Кожний свій висновок потрібно було обґрунтувати, розкриваючи все багатство мови. Найбільш вдало це зробили Анна Панаріна, Олеся Пригорнєва, Олександр Жибоєдов.

Присутні на заходах заступник директора ВПУ з виховної роботи Т.Д.Склярова та методист Т.В.Рудик відзначили їх високий рівень та зацікавленість молоді в кращому володінні рідною мовою, її яскравими засобами. Свято рідної мови дало цьому добрий імпульс. Він плідно послужить у справі національно-патріотичного виховання молоді.

Методист училища О. В. Рудик.


21.02.19
Лютий
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^