МОЛОДЬ ПОРИНУЛА В ІСТОРІЮ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

У Сєвєродонецькому Вищому професійному училищі яскраво відзначили День Соборності України та 100-у річницю ухвалення Четвертого Універсалу, яким було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Тим подіям, зокрема, були присвячені книжкова виставка в бібліотеці та виховна година для учнів різних груп.

Цю годину провела викладач історії, класний керівник майбутніх автослюсарів Ольга Леонідівна Прибильська.

Спочатку вона розповіла по відродження української нації, події періода березня 1917 – січня 1918 років. Йшлося про історичний поступ між Першим і Четвертим універсалами: між задекларованим правом автономії України до проголошення самостійної, незалежної Української Народної Республіки.

Не менш цікавою була розповідь про розбудову Держави, державно-політичне життя 1917–1921 років, законодавчу працю, створення державних інститутів, введення в обіг грошової одиниці та формування банківської системи, духовну революцію українців, освіту й культуру. Згадали історію святкування Дня Соборності, відзначили важливість міжнародного визнання України.

З хвилюванням сприйняли всі сторінки збройної боротьби українців за право жити у незалежній державі. Вони теж доповнювалися показом слайдів, документальних кадрів. Разом вшанували героїв, зокрема - своїх ровесників, які полягли в бою під Крутами.

Для слухачів ніби ожив вир непростих років. Вони мали змогу порівняти їх з сучасною історію. Дійшли висновку: необхідно врахувати повчальний історичний досвід та уроки Української революції минулого століття. Це важливо, щоб відстояти суверенітет, територіальну цілісність та незалежність власної держави.

Українці загартовані століттям боротьби, спираються на вагому міжнародну підтримку, вірять в себе, в свою незалежну європейську державу. Молодь теж розуміє, що своїми вчинками пише історію на довгі роки, будує успішну країну успішних людей.

В училищі дбають про залучення учнів до зміцнення єдності країни. Свідчення тому - дружба із спорідненими навчальними закладами інших областей, волонтерська діяльність, велика патріотична робота. Юнаки гідно готуються до служби у Збройних Силах України.

- Наша молодь пам’ятатиме історію рідної країни, національних героїв, - висловила впевненість заступник директора училища Тетяна Дмитрівна Склярова. Цю думку розділили всі юнаки та дівчата.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ


23.01.18
Лютий
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^