Пошук, творчість, золоті руки

Ці слова повною мірою підходять для характеристики майстри виробничого навчання, керівника гуртка технічної творчості Олександра Петровича Мащенко.

У 2012 році проводилася Всеукраїнська виставка-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді "Наш пошук і творчість - тобі, Україно!". На конкурс було подано 423 роботи з 22 областей України. За його підсумками учні нашого училища, вихованці гуртка технічної творчості Павло Сусін і Віталій Сердюк нагороджено дипломом І ступеня за роботу "Схема дистанційного включення зварювального апарата". Окремим наказом відзначена робота керівника гуртка Олександра Петровича Мащенко.

Для Олександра Петровича ця нагорода далеко не перша. У 1971 році після закінчення Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму він прийшов у професійно-технічне училище майстром виробничого навчання. За більш ніж 40 років життя мінялися місця роботи, але в якому б училище ні працював Олександр Петрович, завжди він був керівником гуртка технічної творчості. Збирав навколо себе хлопчаків із золотими руками, вчив їх бачити те, чого не бачать інші, вносити в кожен інструмент удосконалення, зміна, що дозволяє зробити його зручнішим, безпечнішим, якісніше. У 1986 році О.П. Мащенко було присвоєно звання "Кращий раціоналізатор профтехосвіти СРСР".

У 1974 - 76 рр. була виготовлена діюча модель автомобільного крана. Всі деталі крана і робочого устаткування виконані викладачем спецдисциплін В. М. Квіткою за допомогою учнів групи автослюсарів вручну за кресленнями справжнього автомобільного крана в масштабі 1:5. Електромеханічну частину змонтували майстер в /н О.П. Мащенко та учасники гуртка технічної творчості ПТУ № 23.

Кран працював від мережі з напругою 220 в., Виконуючи по автоматичній двохвилинної програмі всі операції: підйом вантажу, переміщення, поворот стріли, опускання вантажу і тд. У 1978 р. автокран був виставлений в павільйоні профтехосвіти ВДНГ України в Києві. Удостоєний золотої медалі ВДНГ. Неодноразово брав участь у республіканських, обласних, міських виставках науково-технічної творчості профтехосвіти. Зараз він зайняв почесне місце в музеї історії училища і використовується для проведення роботи з профорієнтації, привертаючи увагу школярів до однієї з основних професій ДНЗ "Сєвєродонецьке ВПУ" - "машиніст крана автомобільного".

Мабуть, неможливо перерахувати всі раціоналізаторські пропозиції, всі винаходи, до яких доклав руку і розум Олександр Петрович, та й оцінити їх ефективність можуть ті, хто з ними працює постійно. Але перші місця, займані протягом багатьох років на всіляких обласних та республіканських конкурсах науково-технічної творчості, говорять самі за себе.

На цих знімках лише невелика частина того, що було придумано і зроблено в гуртку технічної творчості ДНЗ "Сєвєродонецьке ВПУ". Сьогодні він знову готує експонати для виставки в Києві. Не перевелися ще тямущі голови, золоті руки, значить, результат буде відмінний!

18.02.2013
Лютий
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^