Кращий зварювальник? Луганський!

Закінчивши дев'ятий клас в рідній Станиці Луганській, Павло приїхав в нинішній адміністративний центр Луганщини Сєвєродонецьк. А Луганський - це його прізвище. Вступив на навчання до Вищого професійного училища, причому спеціальність обрав таку, щоб усюди могла стати в нагоді. Починаючи з рідного селища, що у самій лінії розмежування, - там зараз багато чого доводиться відновлювати та будувати заново. Власне, за схожою причини електрогазозварниками вирішили стати і товариші по училищу з різних міст та районів області.

- Вчиться Паша досить серйозно, - розповідає його майстер виробничого навчання Галина Анатоліївна Шапошник. - Тому в ці дні й представляв наш другий курс на конкурсі професійної майстерності.

Цікаво, що нинішній конкурс зібрав представників різних курсів, в тому числі тих, хто молодше або старше за Павла.

- Для нас, педагогів, для самих учасників важливо побачити динаміку, - говорить старший викладач Галина Миколаївна Будна. - Теоретичний етап перевіряв, порівнював, як засвоюють знання і недавні дев'ятикласники, і ті, хто прийшов до нас після середньої школи. Важливо, хто яку планку для себе ставить, як до неї наближається.

В училищі планку в підготовці кваліфікованих робітників весь час піднімають.

- Нещодавно ми придбали для своєї зварювальної майстерні сучасне "патонівське" обладнання, - з гордістю показує новинки майстер виробничого навчання Віталій Михайлович Волошин. - Той же Паша, як "ветеран", трохи похвилювався: "Може, змагатися краще на колишньому, до якого на практиці більше звик?". Але нічого - швидко освоїв і прогресивну техніку. А навички роботи зі старою теж не зайві, допоможуть долати труднощі, каверзи.

Їх вчать бути універсалами. Хлопці показали, що володіють і електричним, і газовим зварюванням. Арбітри змагань в першу чергу звертали увагу на організацію робочого місця, якість проварювання, надійність швів.

- Примітно, що кожен з конкурсантів сам вибирав, як зручніше працювати з заготовками деталей, - зазначає майстер виробничого навчання, голова учнівського профспілкового комітету Олександра Євгенівна Ворошилова, яка до інституту сама вивчилася на зварника в тому ж Сєвєродонецькому ВПУ. - Так що було до чого придивитися і вболівальникам-однокурсникам.

Нинішні майстри з упевненістю передають естафету вогненної професії майстрам завтрашнім. Підстави для такої впевненості є. Порадували майбутні "профі" з усіх курсів. Переміг Павло Луганський. На другому місці Єгор Кожевников, який представляє найстарших. А "бронзу" поділили одногрупник Павла Дмитро Боярчук і першокурсник Іван Логвиненко. Це підтверджує: відмінний потенціал є у всіх.

Може, горщики обпалюють і не боги, але метал-то знає, кому підкорятися!

Семен Перцовський, заслужений журналіст України.


23.04.17
Березень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^