ПРО ДОСВІД СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО ВПУ - НА ФОРУМІ РАДИ ЄВРОПИ

Рада Європи зараз проводить в декількох областях України форуми «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб і розвиток громад: кращі практики». Узагальнена інформація з цієї теми найближчим часом буде представлена на всеукраїнському форумі РЄ в Києві.

У нинішній адміністративний центр Луганщини Сєвєродонецьк обмінятися досвідом приїхали представники не тільки Луганської, але й Донецької, Харківської областей. Про програми роботи з вимушеними переселенцями розповіли координатор регіонального напрямки проекту Ради Європи «Посилення захисту прав внутрішньо переміщених осіб в Україні» Ірина Сваволя, консультант цього проекту Олексій Мурашкевич, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Жанна Лук'яненко, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Ольга Лішик. Партнерській участі в цій багатогранній діяльності були присвячені виступи директора департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Елеонори Поліщук, представників Польового Офісу Управління Верховного комісара ООН з питань біженців, Фонду народонаселення ООН, ПРООН, Норвезької ради у справах біженців, інших міжнародних організацій.

На Форумі також обговорювався хід реалізації «Регіональної програми підтримки та адаптації ВПО в Луганській області на 2017-2018 роки», пропозиції щодо вдосконалення такої роботи, кращі практики державних і громадських організацій. Примітно, що велика увага була приділена питанням професійної підготовки та працевлаштування. Аналітичний огляд з цієї теми зробив директор обласного Центру зайнятості Сергій Болотський.

Про конкретні проблеми такої роботи, зокрема - необхідність підняття престижу людини праці, виховання молоді говорив у своєму виступі секретар Луганської регіональної організації Національної Спілки журналістів України, заслужений журналіст України Семен Перцовський. Він на прикладах з діяльності Сєвєродонецького Вищого професійного училища показав практичний досвід, шляхи вирішення актуальних завдань. Йшлося й про активне використання колективом ВПУ засобів масової інформації, залучення вимушених переселенців до загальних справ, благодійну діяльність.

Як повідомили організатори Форуму, ці матеріали увійдуть до видання і комп'ютерного диску, які будуть розіслані партнерам інтеграційного проекту.

Петро СЕМЕНОВ.

04.04.17
Жовтень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
‡аповнґть електронну заЯву-анкету
’и Як?

Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ
Ќацґональна гарЯча лґнґЯ
^ Вгору ^