У ВПУ В КОЖНОМУ ВІДКРИВАЮТЬ НОВІ ТАЛАНТИ

До закладів професійної освіти, звісно йдуть вчитися, аби опанувати конкретною спеціальністю. Але тут дбають й про те, щоб молодь розвивалася всебічно, була освіченою з різних знань. У Сєвєродонецькому вищому професійному училищі чимало красномовних прикладів цього.

Багато хто з його студентів у школі навіть не здогадувався, що в нього є ті чи інші здібності, потяг до поглибленого вивчання того чи іншого загальноосвітнього предмету. А ось педагоги училища такі таланти зуміли відкрити, розвинути, показати нові перспективи.

Це яскраво підтвердилося на обласних предметних олімпіадах Тут представники ВПУ змагалися із старшокласниками, причому з тими, хто вже багато років віддав улюбленій науці, вчиться в профільних ліцеях, займається з репетиторами. Втім, наші хлопці та дівчата, які до цього стали переможцями або призерами аналогічних обласних олімпіад серед закладів профосвіти, виявилися гідними суперниками, виступили на високому рівні. Вони довели, що поєднання навчання з практикою тільки добавляє впевненості в своїх силах.

Серед наших "олімпійців", які посіли досить високі місця, - Ілля Волошин. Він вступив до ВПУ, щоб одержати спеціальність автослюсаря. Навіть не думав, що захопиться тут ще й хімією. Адже в школі особливо не цікавився нею, тож й оцінки були відповідними.

Але наш викладач хімії Лілія Михайлівна Мішина вміє зацікавити своїм предметом. Вона повторила з учнями попередній курс, виявила ті чи інші "білі плями" в знаннях, виправила це; а потім крок за кроком опановували все більш складні речі.

Ось так Ілля відкрив для себе привабливість чарівниці-хімії. З допомогою викладача він став готуватися до предметних олімпіад. Й вдалося досягти там чималих успіхів.

- Треба використовувати всі можливості, які є в нашому училищі для всебічного розвитку, необхідного кожному, чим би він не займався, - радить Ілля товаришам й тим, хто ще буде вступати до ВПУ. Сам він налаштований продовжувати навчання, бо відчуває: училище дало йому надійну базу для цього.

Вдячний за доброзичливість педагогам й Дмитро Боярчук.

У ВПУ він навчається на зварювальника. Про нього тепер кажуть: "Зварювальник, закоханий в економіку".

Серйозно й творчо ставитися до цього предмета привчає своїх учнів його викладач Тетяна Дмитрівна Склярова. Вона переконує: сучасний робітник повинен впевнено розбиратися в усьому, й економіка тут - основа основ.

- Вважаю, поталанило, що цей предмет нам викладає такий досвідчений фахівець, - каже Дмитро. - Тетяна Дмитрівна на конкретних прикладах розтлумачує досить складні поняття. Мені захотілося одержати більш глибокі економічні знання. Тоді Тетяна Дмитрівна організувала додаткові заняття - і з теорії, і з рішення практичних завдань. Мені це сподобалося, а на олімпіадах дуже допомогло.

Приємно, що й Дмитро зумів порадувати свого викладача, беручи участь в обласних олімпіадах. Він взнав тут й смак перемоги, й труднощі, які ще належить долати. Вони теж вчать - наполегливості, уважності до "дрібниць" тощо. Всі ті знання будуть корисними у подальшій роботі, навчанні, просто в житті.

Схожі висновки зробив також Максим Пилипенко. Щоправда, інформаційні технології його привабили давно. Тому, вступаючи до ВПУ, він обрав саме цей фах. А для оволодіння ним в училищі є всі умови - й сучасні комп'ютерні класи, програмне забезпечення, й досвідчені викладачі.

- Викладач цього предмету Олена Володимирівна Подрєз допомагає нам одержати системні знання, показує, як поповнювати їх самостійно, щоб завжди йти в ногу з часом, - відзначає Максим. - В училищі створена по-справжньому творча атмосфера, до всього ми привчаємося й працювати в команді.

Все це дозволяє Максимові долати нові, більш високі рубежі. Для нього таким рубежем теж стала участь в обласній олімпіаді. Успіх в ній надихає на те, щоб не зупинятися на досягнутому.

А училище завжди в цьому підтримує всіх та кожного.

Семен Перцовський.

27.03.17
Березень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^