Сєвєродонецький «ТАЛИСМАН» – лауреат міжнародного конкурсу

У колективі одного з провідних на Луганщині Сєвєродонецького Вищого професійного училища зараз, напередодні Дня журналіста, відсвятковують чималий успіх початкуючих журналістів та поліграфістів. Газета «ТАЛИСМАН» («Точная, Авторитетная, Любопытная Информация Северодонецкого Молодежного Агентства Новостей»), яка тут випускається, заслужила звання лауреата Міжнародного конкурсу шкільних медіа. Диплом про таку відзнаку підписали голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко, президент Національної Академії педагогічних наук України Василь Кремень та президент цього конкурсу, директор Миколаївського коледжу преси та телебачення, секретар Національної Спілки журналістів України Глєб Головченко. – У нас виконується весь цикл підготовки газети – від збору, написання матеріалів до їхнього набору, верстки зі складанням оригінал-макету, друкування, – розповідає директор ВПУ, депутат міської ради та голова обласної Асоціації працівників профтехосвіти Юрій Кіндратович Кузьмінов. – Це зрозуміло, адже одна із спеціальностей, за якими ми готуємо фахівців, – оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.

Очолює громадську редакцію газети заслужений журналіст України, секретар регіональної організації НСЖУ Семен Перцовський – переможець всеукраїнських творчих конкурсів. Але, звичайно, газета робиться не для конкурсів, а для відображення того цікавого, що відбувається в колективі. Про це пишуть й учні, й педагоги. А творчі здібності завжди допоможе розвинути Школа молодого журналіста, що діє при редакції. Тут проводяться індивідуальні консультації. До того ж допомагають читачам орієнтуватися у великому світі засобів масової інформації. Редактор газети провів тренінгові заняття з медіаграмотності й зробив про такий досвід доповідь на нещодавній тематичній міжнародній конференції педагогів та журналістів у Києві. Серед тем газетних матеріалів, які були подані на конкурс, – пам’ять про Небесну Сотню, волонтерська діяльність, робота училищного Євроклубу «Шлях до мрії», проблеми профтехосвіти та слушні пропозиції, профорієнтаційна робота, технічна творчість, зовнішнє незалежне тестування, досвід новаторів педагогічної праці та учнівських лідерів, художня самодіяльність, спорт тощо. Є в газеті вірші, цікаві фотознімки. Активісти газети готують матеріали й для сайту ВПУ, інформаційного порталу «Педагогічна преса» Міністерства освіти і науки України, міської газети «Сєвєродонецькі вісті». Дружать вони з Кризовим медіацентром «Сіверський Донець», де, зокрема, нещодавно провели прес-конференцію, присвячену поїздці своїх євроклубівців до Львова. «Талисман» був там презентований у споріднених училищах.

Редакція дбає й про висвітлення діяльності передового учбового закладу в провідних центральних газетах та журналах. Є плани щодо створення літопису історії училища, біографія якого вже перевищує сім десятиріч, про її гідне сучасне продовження. На цьому шляху «Талисман» завжди в нагоді.

Ірина КОВАЛЬОВА


Матеріал з сайту Сєвєродонецької міської ради

Читати на сайті

20.05.2016
Лютий
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^