ПЕРЕМОГУ ПРИСВЯТИВ МАМІ

*На Луганщині визнано кращого з майбутніх електрогазозварювальників

На базі Сєвєродонецького Вищого професійного училища Департамент освіти та науки Луганської облдержадміністрації 20 квітня провів обласний етап цьогорічного всеукраїнського конкурсу фахової майстерності учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Електрогазозварювальник». Господарі зустріли гостей пісенним вітанням, виконавши власний Гімн профтехосвіти. Наставників майбутніх робітників запросили на відкритий урок викладача ВПУ зі зварювальних дисциплін Галини Миколаївни Будної.

Учасники конкурсу звернули увагу на те, що майстерню, де їм належало змагатися, прикрашає транспарант: «Зварювання – це мистецтво, а мистецтво завжди цінується високо».

-Ми теж задоволені своєю професією, яка відкриває багато різноманітних можливостей, - погодилися хлопці.

Завдання, які їм дали, носили творчий характер. Звісно, були й креслення, й стандартні заготовки, але кожний, виготовляючи короб зі штуцером, мав змогу використовувати свої методи та прийоми. Журі на чолі з досвідченим зварювальником Олександром Петровичем Буряком з міської аварійно-диспетчерської служби уважно спостерігало, щоб всі при цьому додержувалися правил охорони праці, технологічних вимог.

Хлопці вчаться на випускних курсах й тільки влітку будуть захищати високі кваліфікаційні розряди. Належало б поки дати їм завдання по третьому, але воно виявилося на ступінь складнішим. Отож хвилювань було досить. Дехто потім зізнався: «Спочатку руки тремтіли», хоча перед цим всі тренувалися у своїх училищах, де були відібрані як кращі за фахом.

Й дійсно – кращі. Усі вклалися в норму часу, навіть свої «пости зварювальника» встигли прибрати. Зразки, на перший погляд, журі сподобалися. Але своє слово ще повинен був сказати майстер виробничого навчання Віталій Михайлович Волошин. Він прилюдно опресовував вироби водою під тиском. При цьому ані конкурсанти, ані їхні наставники та уболівальники не знали, де – чий. Всі, що називається, затамували подих.

Трохи вологи у місці з’єднання коробу зі штуцером побачили тільки в одному випадку. А як там з іншими?

-Дивиться, який красивий шов, точно витримає, - запевнив майстер. Й не помилявся. За номером знизу визнали: то робота Сергія Бутенка з Сєвєродонецького ВПУ.

- А я про всяк випадок й з середини позварював, - видав свій «секрет» суперникам Дмитро Ходаковський з Сєвєродонецького професійного будівельного ліцею. У нього теж все було добре.

Після теоретичного іспиту сєвєродончани за загальними підсумками й посіли два перщих місця; а на третьому опинився Сергій Светюков з Лисичанського професійного гірничо-промислового ліцею. Треба відзначити, що всі вони зараз проходять виробничу практику на промислових підприємствах, мають звідти схвальні відгуки.

-Крім тих нагород, які підготував обласний науково-методичний центр професійно-технічної освіти, ми вручили призерам свої сюрпризи, - зазначає директор Сєверодонецького ВПУ, голова обласної Асоціації працівників профтехосвіти Юрій Кіндратович Кузьмінов. – Наші майстрині встигли сфотографувати лауреатів, зробити кольорові колажі, присвячені конкурсу, вставити їх в рамки. То буде добра пам'ять про першу трудову перемогу, причому разом з конкурсними виробами, які теж урочисто подарували хлопцям.

-Знаєте, кому присвятив свою перемогу наш Сергій Бутенко? – запитує молодий майстер виробничого навчання Олександра Євгеніївна Ворошилова, яка допомагала своєму учневі краще підготуватися до конкурсу. Власній мамі. Вона, медичний працівник, під час нещодавніх бойових дій надавала допомогу пораненим військовим. Він пишається мамою, а тепер й вона буде радіти за сина.

Незабаром Сергієві, як чемпіону обласних змагань, доведеться захищати честь профтехосвіти Луганщини на такому ж всеукраїнському конкурсі в Житомирі.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ, заслужений журналіст України.

21.04.16
Лютий
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^