ЄВРОКЛУБ: ДРУЗІВ СТАЄ БІЛЬШЕ

Відкриття місяць тому в Сєвєродонецькому Вищому професійному училищі Євроклубу «Шлях до мрії» викликало великий суспільний резонанс, аж до Управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції Міністерства освіти і науки України. Днями пройшло друге засідання Євроклубу - в рамках того ж проекту «Схід і Захід разом».

Директор училища, голова обласної Асоціації працівників профтехосвіти Юрій Кіндратович Кузьмінов вважає:

- Україна зможе стати рівноправним членом європейської родини, якщо ми спочатку навчимося по-справжньому пишатися рідною країною, повністю використовувати свій потенціал, об'єднувати для того зусилля. Для такої мети і присвячений наш проект. Про це йдеться і в програмі Євроклубу, і в його гімні, відображеному на одному зі стендів клубного залу.

Психолог ДНЗ «Сєвєродонецьке ВПУ» Тетяна Анатоліївна Щеглова, презентуючи нову програму, нагадала, що вже пройшли: знайомство зі Львівською областю, відеоконференція з колективом спорідненого профтехучилища, яке розташовано у місті Львів. І ось настала черга Вінниччини.

Президент Євроклубу, першокурсниця Ганна Пастушок та інші активісти представили яскраву ілюстровану розповідь про Вінницьку область, її історичні та сучасні пам'ятки. Сама Ганна, яка переселилася в Сєвєродонецьк з Луганська, зізналася: «Я навіть як слід не уявляла, наскільки цікаві інші міста України, і ось тепер, беручи участь у роботі Євроклубу, переконалася, що нам треба обов'язково більше дізнатися про кожну область, про те, як живуть, навчаються, працюють, про що мріють там наші ровесники. У нас так багато спільного!».

Дійсно, юнаки та дівчата зробили для себе чимало географічних відкриттів. Усіх захопив чудесний вінницький світломузичний фонтан - один з кращих, найбільших у світовому масштабі. Після цієї розповіді євроклубовців пригостили смачними вінницькими цукерками знаменитої товарної марки Roshen.

На відеоконференції, що зв'язала Сєвєродонецьке і Вінницьке вищі професійні училища, керівники Юрій Кіндратович Кузьмінов і Лариса Миколаївна Ворона представили свої колективи, а самі учні доповнили їх тематичними роликами. Такі професії, як «Слюсар з ремонту автомобілів», «Оператор комп'ютерного набору» виявилися спільними, і, напевно, тут обмін досвідом (який можна підкріпити конкурсами професійної майстерності) виявиться особливо корисним. Як, власне, і з організації дозвілля. Виявляється, у Вінницькому училищі багато хлопців захоплюються краєзнавством. Не відстали й сєвєродончани: вони розповіли новим друзям про своє місто та базове підприємство - ПАТ «Азот». Такі знання тепер потрібні і тим, хто недавно приїхав сюди.

Всі схвалили пропозицію Ю.К.Кузьмінова встановити особисті зв'язки через соціальні мережі та за телефонами. Надалі цілком можливий і обмін делегаціями. Саме щира, товариська, тепла атмосфера в Євроклубі налаштовує на це.

- Таке спілкування, що переростає у співпрацю, дружбу, - дуже важливо сьогодні, - сказала методист науково-методичного центру профтехосвіти Луганської області Інна Вікторівна Черняк. - Жителям різних країв України необхідно долати застарілі, шкідливі стереотипи по відношенню один до одного, бо попереду - спільна, дружня велика робота. Добре, що саме педагоги та молодь, які націлені на мирне, творче майбутнє, показують тут приклад. Для цього вибрана ефективна, сучасна форма, яка наповнюється захоплюючим змістом.

Закономірно, що до роботи Євроклубу будуть підключатися інші навчальні заклади профтехосвіти Сєвєродонецька та області. Тепер налагоджується зв'язок і з Хмельниччиною.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ


22.10.2015
Січень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^