ОБГОВОРЕНІ ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ОСВІТИ

Другого квітня Регіональний базовий державний навчальний заклад «Сєвєродонецьке вище професійне училище» зустрічав поважних гостей – учасників виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, яке проводилося в Луганській області. На обговорення було винесено актуальну та важливу тему – «Про освітні потреби різних категорій громадян у зв’язку з проведенням антитерористичної операції».

До Сєвєродонецька приїхали народні депутати України Голова Комітету ВР Лілія Михайлівна Гриневич, Перший заступник Голови Комітету Олександр Володимирович Співаковський й Голова підкомітету з питань освіти Тарас Дмитрович Кремінь, а також заступник Міністра освіти і науки України Павло Броніславович Полянський та генеральний директор Фонду «Відкрита політика» Ірина Анатоліївна Жданова. Їм були вручені добірка матеріалів про Вище профучилище та спеціальний номер газети «Талісман», в якому йдеться про обговорення працівниками цього закладу проекту «Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років».

В зустрічі, яка пройшла у ВПУ, взяли участь педагогічні працівники системи професійно-технічної та вищої освіти Луганської області. З вітальним словом виступила директор Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Ірина Іванівна Цимбал.

Голова парламентського Комітету Лілія Михайлівна Гриневич повідомила, що представники вищих державних органів прибули до Луганщини, щоб на місці розібратися з тими проблемами, які виникли тут на освітянській ниві в умовах проведення антитерористичної операції. Такий підхід сприятиме їх дієвому вирішенні.

Виступи з висунутого на порядок денний питання розпочав директор Сєвєродонецького ВПУ Юрій Кіндратович Кузьмінов. Він повідомив про обговорення в колективі напрямків освітньої реформи, висунуті при цьому зауваження та пропозиції. Зокрема, пропонується виключити з Концепції поняття «Професійна школа» й визначити, що для здобуття профосвіти призначені регіональні центри професійної освіти, професійні ліцеї та коледжі, центри профпідготовки. В Законі України «Про професійну освіту» пропонується передбачити забезпечення можливості одночасного отримання разом з професійною й повної загальної середньої освіти.

Оскільки реальні економічні умови, які склалися зараз в зоні проведення АТО, не дають можливості для повноцінних регіональних програм розвитку професійної освіти за участі працедавців, педагоги ВПУ вважають, що такі програми треба розробляти з урахуванням перспектив розвитку регіонів. Визнано за необхідне включити до розділу «Доступ до якісної освіти» не передбачені тут пункти, що стосуються професійної освіти, законодавчого забезпечення матеріально-технічних та організаційних умов для виконання стандартів здобуття якісної профосвіти. А ось пункт про атестацію педагогічних працівників на основі незалежної зовнішньої оцінки пропонується вилучити, - адже, на думку педагогів, оцінювати їхню роботу здатний тільки фахівець.

Слушним треба вважати й такі доповнення: «Залучати до навчального процесу кваліфікованих фахівців підприємств», «Запровадити практику стажування майстрів виробничого навчання у навчальних закладах поза місцем постійної роботи», «Викладачам професійно-технічних навчальних закладів проходити курси підвищення кваліфікації не менше одного разу на п’ять років». Одночасно потребує роз’яснень положення відносно оплати повного робочого дня вчителів.

У зв’язку з ускладненням соціально-економічного стану, занепаду промисловості в регіоні педпрацівники ВПУ вважають за потрібне накласти мораторій на дію законодавчих положень щодо гарантування державою надання випускникам професійно-технічного закладу, які навчалися за державним замовленням, першого робочого місця відповідно до одержаної професії. Адекватні зміни повинні бути внесені й до звітності.

Директор ВПУ передав народним депутатам пакет документів з цими пропозиціями для врахування в подальшій законодавчій роботі.

Аналіз сучасного стану освітянських справ зробив заступник Міністра Павло Броніславович Полянський. Думками про актуальні питання поділився Перший заступник Голови Комітету ВР Олександр Володимирович Співаковський Педагогічні працівники розповіли про свій погляд на існуючі проблеми, шляхи їх вирішення. Народні депутати та заступник Міністра взяли все це до уваги, дали конкретні відповіді на питання, що їх підняли освітяни. Відчувалися висока компетентність представників держави, знання ними реального становища та бажання конкретно допомогти тим, хто це найбільш потребує.

Надалі директор Сєвєродонецького ВПУ Ю.К.Кузьмінов взяв участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, яке відбулося в приміщенні Луганської обласної військово-цивільної адміністрації за участі її керівників. Народні депутати України разом з керівниками начальних закладів плідно попрацювали над рішенням з обговорюваного питання щодо вирішення освітянських проблем в зоні антитерористичної операції.

Педагоги області з вдячністю відзначили, що подібну увагу освітянським проблемам безпосередньо на місці парламентарії виявили вперше за багато років. Це, без сумніву, допоможе їх вирішенню.

- Раніше ми стукали у високі інстанції – Міністерство, Верховну Раду, а зараз вони постукали до нас, - каже Ю. К. Кузьмінов. – Такі зміни педагогам подобаються. Спільна робота буде продовжена.

Прес-служба Сєвєродонецького ВПУ.

03.04.2015
Ассоціяція працівників
професійно-
технологічної
освіти Луганьської
області
Новини
Уставні
документи
Керівні органи
Склад
Звіти

Травень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Заповніть електронну заяву-анкету
Ти як?

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^