ВИВЧАЮЧИ РІДНИЙ КРАЙ

Що було в наших краях за багато століть, а то й тисячоліть до появи Сєвєродонецька? Це питання заінтригувало молодь з Вищого професійного училища. А відповісти на нього допомогла цільова програма Української миротворчої школи, яка працює за підтримки посольства Великої Британії в нашій країні.

Заступник директора ВПУ Тетяна Дмитрівна Склярова, відкриваючи зустріч, нагадала, що без знання минулого не може бути сучасного, майбутнього. В училищі займаються юнаки та дівчата з різних міст, районів Луганської області, вони люблять рідний край, хочуть більше знати про нього.

І дізналися! Від провідного бібліотекаря міської бібліотеки для юнацтва імені Йосипа Курлата Тетяни Миколаївни Забірко. Вона сама підготувала кілька краєзнавчих видань, вивчає інші дослідницькі роботи по цій темі. Серед них - книги нашого земляка Сергія Петровича Каленюка, що опублікував цікаві матеріали про перші поселення вздовж Сіверського Дінця, що з'явилися задовго до нашої ери і виникли протягом останніх століть. У Школі молодих журналістів, що діє при ВПУ та міській організації НСЖУ, ми знайомилися ще з рукописами книг, і автору цих рядків випало бути їх редактором. Приємно відзначити: вони привернули увагу читачів у різних областях України.

Розповідь про місцеву топоніміку, етнографію, археологічні знахідки, становлення міст, цікаві історії та видатних діячів була ілюстрована мультимедійною презентацією. Вийшли і на зв'язок по скайпу з С.П. Каленюком, який доповнив розповідь Тетяни Миколаївни.

А інші подробиці учасники зустрічі (студенти, педагоги) із задоволенням пошукають самі - в книжковому фонді училища, інших бібліотеках. Такий пошук вельми захоплюючий, й зацікавленість ним пробуджена.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ.

11.02.2015
Ассоціяція працівників
професійно-
технологічної
освіти Луганьської
області
Новини
Уставні
документи
Керівні органи
Склад
Звіти

Травень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Заповніть електронну заяву-анкету
Ти як?

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^