НАОДИНЦІ З УСІМА

В Сєвєродонецькому Вищому професійному училищі не тільки навчають молодь різним професіям, а й готують юнаків і дівчат до самостійного життя.

- Причому це стосується життя і громадського, і особистого, - зазначає заступник директора ВПУ з виховної роботи Тетяна Дмитрівна Склярова. - Корисні консультації, тренінги проводить, наприклад, наш психолог Тетяна Анатоліївна Щеглова, яка викладає і психологію сімейного життя.

Зараз до такої роботи серйозно підключилися відділ молоді та спорту міської ради, Центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень Управління молоді та спорту Луганської облдержадміністрації. Заступник директора цього Центру Олена Черних та начальник відділу молодіжних програм Олексій Мурашкевич в рамках «Студентського тижня» провели в ВПУ тренінг з репродуктивного здоров'я.

Відверта розмова на цю тему дуже важлива, потрібна. Ми всі сміємося над відомою фразою про те, чого не було в СРСР, і нині всіма визнано, що до інтимної сфери людських відносин треба ставитися з усією увагою. Проте вже перші хвилини зустрічі в училищній аудиторії показали: навіть у сучасних сімнадцятирічних хлопців і дівчат багато уявлень про елементарні речі вельми туманні. А те, що вони черпають з Інтернету, від «знаючих» ровесників, нерідко може завдати шкоди. Звертатися ж до фахівців, до тих, хто поруч, соромляться.

Психологам же «зі сторони» вдалося подолати скутість слухачів, включити їх в живу розмову, переконати в необхідності точних знань. Вони розвіяли чимало підліткових міфів, дали необхідні поради, відповіли на самі особисті (для відвертості - письмові, анонімні) питання.

- Тренінг зайняв удвічі більше часу, ніж планувалося, але ніхто цього й не помітив, - розповідає керівник економічного відділення ВПУ Марина Володимирівна Суптеліна. - Все зрозуміли: без таких пізнань просто не можна.

Дійсно: «наодинці з усіма» говорилося про сокровенне, але необхідне для кожного. Розмова про планування сім'ї, про збереження любові і здоров'я, треба думати, буде продовжена.. Можливо, є сенс провести молодіжне анкетування, з'ясувати побільше «білих плям» і прояснити їх в спеціальному бюлетені.

Фахівці готові відповісти на питання, що стосуються цієї теми, і по безкоштовній інформаційній лінії (номер 0 800 50 27 47).. А поки студентам (і не тільки їм!) знадобляться матеріали Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Здоров'я жінок України», Міністерства соціальної політики нашої країни.

Тренінги по Програмі «Репродуктивне здоров'я населення» пройшли і в музичному училищі, хіміко-механічному технікумі.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ.

21.11.2014
Лютий
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^