ПЕРШИЙ ЕКЗЕМПЛЯР КНИГИ - ДЛЯ СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО ВПУ

У Сєвєродонецькій міській бібліотеці для юнацтва імені Й.Б. Курлата пройшла презентація книги Тетяни Миколаївни Забірко «Він прикрашав Сєверодонецьк (скульптор В.І. Пухальский)», Видання приурочене до 80-річчя міста. На «прем'єру книги» були запрошені культпрацівники, педагоги, а також учні.

Перший примірник книги з пам'ятним написом автора був вручений старшому бібліотекарю Сєверодонецького Вищого професійного училища Ірині Олександрівні Ковальовій. Автор у своїй розповіді згадує і чудовий музей училища, яким керує її колега. А редакційна підготовка книги була здійснена в газеті «Талісман», що випускається у ВПУ (під керівництвом її редактора та автора передмови, заслуженого журналіста України Семена Перцовського).

Рукопис своєї книги провідний бібліотекар юнацької бібліотеки Тетяна Забірко представила на конкурс «Мистецтво слова» , який проводили відділ культури міської ради та Благодійний фонд народного депутата України Олексія Петровича Кунченка «Заради майбутнього». Роботі Т.М. Забірко було присуджено перше місце, і фонд виділив грант на її видання. Поліграфічне виконання відмінно здійснила місцева друкарня «Петіт». Це не перша краєзнавча праця Т.М.Забірко, добре відомої учнівській молоді і в якості керівника клубних об'єднань.

- Вперше я почула про чудового скульптора Валентина Ілліча Пухальського від місцевого фотохудожника Григорія Михайловича Артемова, - розповіла на презентації Тетяна Миколаївна. - Він приніс і фотографії творів нашого чудового земляка, запалив мене ідеєю зібрати матеріали про нього. Все це з цікавими ілюстраціями і увійшло в книгу.

Робота була проведена копітка, по-справжньому дослідницька. В розповідях співробітників бібліотеки і слайд-фільмі постав творчий шлях прекрасного майстра, який ще на початку минулого століття отримав блискучу академічну освіту. Він вчився разом з майбутніми видатними скульпторами, а пізніше, вже в Донецьку, сам став викладачем архітектурно-художнього ремісничого училища. І тому теж закономірно, що перший екземпляр нової книги був вручений бібліотеці ПТУ. До слова, один з учнів Пухальського - Анатолій Андрійович Бінчук став народним художником Росії, віце-президент Російської академії мистецтв, ректором Московського державного інституту імені В.І. Сурікова. Тетяні Миколаївні вдалося записати його спогади про наставника, які, природно, включені в книгу.

- Нашому, тоді ще зовсім молодому місту, пощастило, що Валентин Ілліч Пухальський став жити і працювати тут, - сказала на презентації завідувачка відділом культури міської ради Ольга Петрівна Лішік. - Він прикрасив Сєвєродонецьк своїми роботами. А створені ним скульптурні елементи понині надають своєрідність міському театру, іншим будівлям. На будинку, де він жив, встановлена меморіальна дошка роботи продовжувачів його справи.

Особливу увагу привернули раритетні знімки робіт В.І. Пухальского за мотивами творів Великого Кобзаря. Деякі з них були передані Національному музею Тараса Шевченка в Києві. Відобразив скульптор і шахтарів рідного краю, першобудівників Сєвєродонецька.

Вносити в свою роботу творчість побажали молодим, та й усім сєвєродончанам представники духовенства. «Приємно, що Тетяна Миколаївна збирається написати нову книгу про музей ікон нашого храмового комплексу «Лісова дача», - сказав протоієрей Георгій Дубовик.

Працюючи разом з Т.М. Забірко над її книжкою в якості редактора і автора передмови, переконався: задумане такому ерудованому, енергійному, ініціативному фахівцю цілком під силу.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ.

16.05.2014
Лютий
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   
‡аповнґть електронну заЯву-анкету
’и Як?

Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ
Ќацґональна гарЯча лґнґЯ
^ Вгору ^