Організація Об'єднаних Націй дала старт Десятиліттю сталої енергетики

Ідея Десятиліття з'явилася ще в 2012 році. У грудні того ж року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію , яка оголошувала період з 2014 по 2024 роки Десятиліттям сталої енергетики.

Що таке енергія, напевно, зрозуміло всім. І всім зрозуміло, що людство ніколи не погодиться повернутися до життя без теплової та електричної енергії , тому що це - освітлення та опалювання, транспорт, комфорт і багато іншого. Але потрібно усвідомлювати, що виробництво і неефективне використання енергії є головною причиною багатьох екологічних проблем на планеті Земля, таких як глобальне потепління, кислотні дощі, підвищення радіаційного фону.

Раз людство не може відмовитись від виробництва і споживання енергії, значить потрібно шукати її альтернативні джерела , які не завдають шкоди навколишньому середовищу, потрібно шукати шляхи економного та ефективного використання.

В рамках Десятиліття сталої енергетики планується проводити різні заходи та кампанії, щоб забезпечити загальний доступ до сучасних джерел енергії, подвоїти рівень енергетичної ефективності та частки поновлюваних джерел енергії в світовому енергетичному балансі.

З 2014 по 2024 роки планується проводити щорічні форуми, присвячені цій проблемі.

Сьогодні поновлювані джерела енергії є пріоритетними для багатьох країн. Так, наприклад, минулого року Китай інвестував в дану область 56 мільйонів доларів США, Європа - 48 мільйонів доларів. Щорічно з 2006 року Тиждень сталої енергетики збирає сотні організацій (торік кількість учасників склала 30.000 з 40 країн). Вони хочуть демонструвати, розвивати і аналізувати енергетичну ефективність, а також шукати поновлювані джерела енергії, скорочувати викиди парникових газів, щоб зберегти нашу планету для майбутнього.

Між енергією і стійким розвитком суспільства існує нерозривний зв'язок і значення сучасних, більш чистих і більш ефективних видів енергії для викорінення убогості в світі не викликає сумнівів. Доступ до сучасних і недорогих послуг з енергопостачання сприятиме поліпшенню умов і підвищенню рівня життя більшості населення світу.

Генеральна Асамблея ООН особливо відзначила важливість розвитку більш чистих енергетичних технологій. «ООН - енергетика», очолювана Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, здійснює нову глобальну ініціативу під назвою «Стала енергетика для всіх», яка спрямована на досягнення до 2030 року трьох основних цілей:

  1. забезпечення загального доступу до сучасних енергетичних послуг;
  2. зниження інтенсивності світового енергоспоживання на 40 %;
  3. збільшення частки поновлюваних джерел енергії у світі до 30 %.

З 12 по 16 травня в нашому місті проводяться Дні сталої енергії. Їх мета - розповісти жителям міста:

  1. про сучасні способи ефективнішого використання енергії,
  2. про поновлюваних джерелах енергії,
  3. про те , що кожна людина може зробити свій внесок у збереження нашої планети, якщо буде знати і застосовувати сталі технології та моделі поведінки.

Наше училище не залишається осторонь від цього світового руху. Давайте і ми дізнаємося про сталу енергетику та її значенні для всього світу і кожної людини.

Ми пропонуємо:

  1. інформхвилинку «Дні сталої енергетики»;
  2. конкурс малюнків плакатів, буклетів «Я - за збереження енергії»;
  3. виховну годину «Альтернативні джерела енергії» 15 травня о 10 годині 30 хвилин у кабінеті 225.

Запрошуємо взяти участь у наших заходах!

11.05.2014
Лютий
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^