СПОРТ ОБ'ЄДНУЄ

У біографії Сєвєродонецька, який зовсім скоро відзначить своє 80-річчя, гідне місце займають спортивні досягнення. Свого часу молоде, швидко зростаюче місто хіміків і кібернетиків стали називати і містом спорту. Тут воно теж показувало приклад всій країні.

Цей досвід мають намір продовжити і розвинути нові покоління сєвєродончан. Ось тому профспілковий комітет Сєверодонецького об'єднання «Азот» і провів чудове тематичне свято для учнів усіх трьох своїх підшефних професійно-технічних навчальних закладів. Їх учнівські профорганізації, до речі, входять в «азотівську».

Свято «Молодь, спорт, «Азот» присвятили нинішнім ювілеїв - 50-річчю прославленого профспілкового спортивного клубу «Хімік» та 65-річчю головної та найпопулярнішої в Сєвєродонецьку футбольної команди «Хімік», в якій успішно грають працівники містоутворюючого підприємства і за яку дружно боліють земляки.

За півстоліття, нагадали ведучі свята - профспілковий активіст Ольга Івченко та голова учпрофкому Вищого професійного училища Валерій Сахаров, СК «Хімік» дуже багато зробив для того, щоб спорт на підприємстві, в місті став по-справжньому масовим. Високих титулів домоглася його футбольна команда, завдяки якій на стадіон «Хімік» потягнулося безліч юних, молодих футболістів.

Про те, що спорт і праця поруч йдуть, про спадкоємність поколінь фізкультурників переконливо розповів голова профкому «Азоту», член Ради Федерації профспілок України, депутат міської ради Валерій Сергійович Черниш.

- Багато спортивних змагань, - зазначив він, - ми проводимо разом зі своїми підшефними з профтехучилищ. І прийшовши працювати на «Азот», вони відразу включаються в наші багатовидові виробничі спартакіади, туристичні зльоти, конкурси рибалок-любителів, інші захоплюючі змагання.

Свято проходило у Вищому профучилищі, і його учасників привітав директор ВПУ, голова постійної депутатської комісії міськради у справах освіти, молоді, культури та спорту Юрій Кіндратович Кузьмінов.

- Наші спортивні зали, спортмайданчики завжди відкриті для тренувань, турнірів «азітівців», спільних з ними програм, свят спортивних сімей, - сказав він. - Спасибі профкому, спортклубу за допомогу в їх організації, за спортінвентар, призи. Нещодавно керівництво «Азоту» допомогло нам створити свій навчальний автополігон для підготовки водіїв. Тут цілком можна проводити змагання з технічних видів спорту.

Надовго запам'ятається всім включена до програми свята зустріч з широко відомими вихованцями спортклубу «Хімік» - ветеранами спорту, рекордсменами, чемпіонами всеукраїнських, всесоюзних і міжнародних змагань різних років. Було про що розповісти Марині Іванівні Остапенко, Ніні Петрівні Руцькій, Миколі Олексійовичу Джеліеву, Віктору Степановичу Журбі; і за кожною цією розповіддю - яскраві сторінки історії вітчизняного спорту. Та і його сьогоднішній день.

Це красномовно підтвердив приклад колишнього керівника фізвиховання ВПУ, легкоатлета Віктора Журби, який нещодавно увійшов до числа переможців ветеранських Олімпійських ігор в Італії. Як голова громадської ради при міському голові і лідер ветеранської спорторганізацііі він познайомив молодь з планами розвитку спорту в Сєвєродонецьку, регіоні.

Естафету продовжили прекрасні гравці «Хіміка», що стали наставниками молодих футболістів, - Микола Іванович Курінний і Олександр Іванович Кучеренко. Вони теж дали хлопцям поради з фізичного вдосконалення, утвердження здорового способу життя.

Разом з активістами Школи молодого журналіста ВПУ ми підготували для ветеранів цікаві всім питання. Це бліц-інтерв'ю вийшло жвавим, корисним.

Фотолітопис сєверодонецького спорту, коментарі до його історії голови спортклубу Володимира Юрійовича Волкова (який став завзятим волейболістом саме під час навчання у ВПУ ), головного тренера футбольної команди «Хімік», майстра спорту Олексія Анатолійовича Городова були наповнені багатьма значущими фактами. Молоді сєверодончани, скажімо, дізналися, що стадіон «Хімік» споруджували їхні дідусі та бабусі - методом народної будови.

Потім вшановували керівників фізвиховання всіх училищ, їх кращих вихованців. Профком подарував чемпіонам відмінні м'ячі. Призи отримали і знавці спорту. Проводячи прямо в залі для глядачів святкову вікторину, переконався: хлопці та дівчата знають навіть більше того, що написано в звичайних довідниках.

Свято прикрасили концертні номери училищної художньої самодіяльності. Подарунком для всіх стало і пам'ятне фотографування з відомими спортсменами.

Знову підтвердилося: спорт об'єднує всіх його прихильників.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ,
заслужений журналіст України.

03.04.2014
Ассоціяція працівників
професійно-
технологічної
освіти Луганьської
області
Новини
Уставні
документи
Керівні органи
Склад
Звіти

Травень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Заповніть електронну заяву-анкету
Ти як?

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^