«ЗДИВУВАЛИ І ЗАХОПИЛИ»

Таку нестандартну, емоційну оцінку дало журі обласного огляду колективів художньої самодіяльності системи професійно-технічної освіти «Самородки Луганщини» програмі, яку представило Регіональний базовий державний навчальний заклад «Сєвєродонецьке ВПУ».

На сцені Вищого професійного училища, яке відзначає цього року 70-річчя, яскраво показали свої таланти представники різних жанрів - і колективи, і солісти. Чарівним ведучим Анастасії Мостовій і Дмитру Чернявському не треба було, як це буває навіть на концертах професіоналів, «заводити публіку». Весь зал енергійно підтримував своїх, - і цілком заслужено.

Вже перший номер, що називається, підкорив серця. Колектив народного танцю, керований досвідченим хореографом Неллі Василівною Швечиковою, переніс всіх у «Весну 45-го». Хлопці в солдатській та матроській формі, дівчата в ситцевих сукнях зворушливо кружляли у вальсі, раділи довгоочікуваній Перемозі. А український, козацький танець «Повзунець» вийшов взагалі феєричним - хлопці виробляли такі трюки, яким позаздрить будь який брейк-дансіст. Невичерпним завзяттям був наповнений і «Танець з ложками». У той же час за кожна деталь, всі композиції продумані й клопітливо відпрацьовані.

Кожну пісню у виконанні вокальних груп і хору теж можна назвати сюрпризом. Тут й українські пісні , й унікальний , хоровий переспів - a cappella (спів без супроводу) - вельми складною пісні однієї з найвідоміших у світі рок-груп.

Багатоголосся звучало дуже гармонійно; Анастасія Пономарьова та солісти-юнаки співали так здорово, що навіть голова журі спеціально перевірила - наживо чи під фонограму? І тільки руками розвела, коли виявилося - наживо: «Які молодці, скільки радощів доставили!».

Яким великим трудом все це далося, знають тільки керівник колективу, режисер концерту Вікторія Леонідівна Бібко і самі співаки. Але під час численних репетицій початкуючі артисти виявилися по справжньому захопленими мистецтвом, залученими до цього прекрасного світу.

- Особливо примітно, - говорить заступник директора ВПУ з виховної роботи Тетяна Дмитрівна Склярова, - що в нинішньому концерті брали участь в основному дебютанти - студенти молодших курсів, які змінили випускників. Але вони підтримали високу марку нашої художньої самодіяльності.

Цих слів цілком гідні агітбригада «Профі-тур», що самобутньо, артистично, сучасно представила професії, яким навчають у ВПУ, учасники дотепної сценки «На дорозі» (тим більш актуальної, що в училищі готують і автомобілістів) - той же Дмитро Чернявський, Артем Агафонов, виконавці сучасних пісень... Нестаріючим чарльстоном запалили зал естрадні танцюристи, одна з яких - студентка ВПУ Катерина Ліцкевич і керує колективом.

Завершив гала-концерт «Гімн молоді», що прозвучав свіжо, оригінально і захоплююче.

- Де ви знаходите такі мелодії? - запитала В.Л. Бібко член журі Олена Сергіївна Косогор.

- Аналізую «ВКонтакті», - відповіла Вікторія Леонідівна. - Відбираємо те, що популярно у самої молоді.

Треба думати, після цьогорічного концерту колективи художньої самодіяльності поповняться талантами. Хоча підняти планку ще дуже важко, але в училищі ставлять тільки такі цілі.

- З усього, що ми бачили, - ваш концерт справив найяскравіше враження, - резюмувала голова журі, директор обласного Будинку художньої та технічної творчості, авторитетний фахівець Валентина Йосипівна Ткачова. - Хочемо подякувати всім артистам, їх наставникам, керівництву училища, його директорові, депутату міськради Юрію Кіндратовичу Кузьмінову за велику турботу про розвиток самодіяльно мистецтва. Продовжуйте радувати нас всіх!

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ.

26.03.2014
Січень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^