ЗАХИСТИЛИ ПОКЛИКАННЯ

У Регіональному базовому державному навчальному закладі «Сєвєродонецьке Вище професійне училище» пройшов захист дипломних робіт.

Директор училища, голова постійної депутатської комісії міської ради з освіти, молоді, культурі та інших гуманітарних питань Юрій Кіндратович Кузьмінов пояснює, чому випуск припав на кінець зими:

Що ж такий, як зараз кажуть, соціальний ліфт дуже важливий для молодих людей. У ВПУ привчають вміло користуватися ним. Свідчення тому і те, як захищалися днями новоспечені електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, оператори з обробки інформації та програмного забезпечення.

- Попередньо, - розповідає заступник директора училища з навчально-виробничої роботи Віолетта Олегівна Волошина, - хлопці і дівчата пройшли належну виробничу практику. Електромонтери, в основному, - в цехах нашого базового підприємства Сєвєродонецького об'єднання «Азот»: електроремонтному, електропостачання і навіть у технологічних. Куратор з Навчального центру цього містоутворюючого підприємства Тетяна Михайлівна Лебедєва подбала, щоб за кожним був закріплений досвідчений наставник, щоб стажисти могли краще пізнати всі вимоги, виконувати конкретні завдання.

І все це було забезпечено. Плюс загальна доброзичлива атмосфера.

- Ті, хто навчається в підшефному ВПУ, та й їхні викладачі входять до нашої профспілкової організації, - зазначає голова профкому «Азоту», член Ради Федерації профспілок України, депутат міськради Валерій Сергійович Черниш. - Тому ми разом і в праці , і в навчанні. Для молоді проводяться конкурси профмайстерності, загальне у нас і культурне, спортивне життя.

Своєю практикою вельми задоволені, наприклад, Володимир Артеменко, Олександр Степаненко. Їх дбайливо опікав потомствений «азотівський» фахівець з електротехніки Денис Андрійович Щербак. Енергійно підключилися молоді робітники електроремонтного цеху - випускники рідного училища минулих років. При такому ставленні і самим все хочеться робити краще.

Судячи з відгуків про стажування практикантів, роботодавцям трудове поповнення з ВПУ подобається. Не дарма ж «Азот» був представлений у державній комісії, яка атестувала випускників, - адже кращих з них він бере на роботу. Є заявки й від місцевих теплоелектроцентралі, ОРГХІМу, інших підприємств регіону ( в училище займаються не тільки сєвєродончани).

***
При зрозумілому хвилюванні дипломники трималися впевнено. Вони відповідали на питання за змістом своїх робіт, коментували підготовлені презентації на мультимедійному екрані, демонстрували в дії власноруч сконструйовані електричні схеми і моделі. Все виглядало дуже сучасно і, можна сказати, стильно - в дусі неординарного іміджу, солідного авторитету самого Вищого профучилища, яке цього року відзначить своє 70 –річчя.

- Закономірно, що особливо відзначилися ті, хто добре вчилися весь час, - каже майстер виробничого навчання Олена Володимирівна Змієвська. Захищалася якраз її сьома група, і вона переживала не менш, ніж хлопці. Ті не підвели !

Павло Чепель, Вадим Гладкий, Юрій Логвинов, Ярослав Хромін, Сергій Шевкун , Іван Долгушев, Володимир Перепелиця, їхні товариші, можна сказати , подбали і про тих, хто незабаром прийде їм на зміну.

- Зроблені нашими умільцями для захисту дипломів схеми освітлення, пускачі, перемикачі, блокування, пристрої для виявлення поривів ліній та інше - все це буде далі служити як відмінний навчальний посібник, - вдячно зауважує майстер виробничого навчання, відмінник профтехосвіти, профспілковий лідер ВПУ Ірина Анатоліївна Мухамедшина.

Практичну цінність дипломних робіт своїх студентів високо оцінює завідуюча економічним відділенням Ольга Павлівна Лимар.

- У цьому, - підкреслює вона, - заслуга й майстра виробничого навчання Оксани Леонідівни Луньової, викладачів спецдисциплін, лауреатів обласного конкурсу «Вчитель року» Олени Григорівни Меркулової, Катерини Олексіївни Слєпньової, Інеси Ігорівни Артамонової, їхніх колег, наших методистів.

Що ж, й випускники групи №23 - оператори-програмісти порадували наставників. Людмила Вільневецька та Олександр Верзилов створили оригінальний корпоративний стиль, Валентина Лелюх і Вадим Шевчук - рекламні ролики, Наталія Якимчук - веб-сайт, Роман Смолянінов - Інтернет-рекламу, Роман Усик - календар та буклет; Іван Маслов зверстав збірку дитячих віршів ... Здорово, цікаво!

А багато хто до навчання вмів використовували комп'ютер усього лише для ігор і як друкарську машинки. Тепер же серед студентів - лауреати конкурсу комп'ютерних розробок, що його провели Департамент освіти і науки облдержадміністрації, Луганський обласний центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень. Дається взнаки високий рівень комп'ютеризації ВПУ, якому можуть позаздрити деякі вузи. Сучасний комп'ютерний клас є навіть в гуртожитку.

- Наше училище, - пояснює старший майстер Володимир Олександрович Буц, - дає й робочі професії, й кваліфікацію молодших спеціалістів. - Випускники-спеціалісти можуть продовжувати навчання відразу на третьому курсі профільних вузів. Захист дипломів підтвердив компетентність кожного і як фахівця, і як самостійної особистості.

***
Випускники училища захистили своє покликання, і вже в урочистій обстановці отримали дипломи. Тепер належить захищати їх у трудових буднях

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ.

05.03.2014
Лютий
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Заповніть електронну заяву-анкету

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^