МОЛОДІ - ПРО ПОДВИГ ЧОРНОБИЛЬЦІВ

На календарі пам'ятних дат у Сєвєродонецькому Вищому професійному училищі повідомлялося, що 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

- У зв'язку з цим ми запросили на зустріч з нашими студентами тих, хто був направлений на ЧАЕС в числі перших, - говорить заступник директора ВПУ Тетяна Дмитрівна Склярова.

Затамувавши подих, слухали хлопці та дівчата розповіді ветеранів містоутворюючого підприємства - Сєвєродонецького об'єднання «Азот» Василя Івановича Селіверстова та Олександра Григоровича Болтєнкова. Молодими офіцерами вони займалися радіаційною розвідкою, дезактивацією споруд станції.

- Час робіт розраховувався буквально по секундах, - згадував В.І. Селіверстов. - За півтори хвилини, які дозволялося проводити на найнебезпечніших ділянках, треба було встигнути щось демонтувати, прибрати або, як в поруділому від радіації лісі, зрубати. Завдання ми планували дуже чітко, але молоді солдати хотіли ще розглянути дивовижну техніку, комунікації. Нерідко доводилося буквально силоміць витягати їх звідти.

- Не всі ще розуміли, з якою небезпекою зіткнулися, - додав А.Г. Болтєнков. - І в той же час багато важили загальний патріотизм, прагнення перегородити дорогу атомній загрозі. У підсумку величезного напруження всіх сил це вдалося.

Гості відповіли на різноманітні питання. А бібліотекар училища Вікторія Петрівна Матосова зробила огляд героїчної хроніки роботи ліквідаторів. Їх подвигу були присвячені і показані на зустрічі документальні фільми, підготовлена до неї книжкова виставка, прочитані тут вірші.

Герої почули слова подяки від тих, заради кого вони боролися з атомом, який вийшов з покори. Їхні розповіді змусили майбутніх робітників подумати й про те, що на виробництві повинні трудитися по-справжньому кваліфіковані, відповідальні люди, яким можна без ризику довіряти складну сучасну техніку і технологію.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ.

12.12.2013
Жовтень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
‡аповнґть електронну заЯву-анкету
’и Як?

Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ
Ќацґональна гарЯча лґнґЯ
^ Вгору ^