Нескорені: партизанський рух на теренах України

Пам'ятаєш, Земле, сорок п'ятий

Стихле небо, підняте салютом?

Пам'ятаєш, Земле, сорок п'ятий

Земле, сорок перший не забудь!


22 вересня 2022 року у День партизанської слави ми вшановуємо подвиг героїв, які ризикували життям у тилу ворога.

Згідно з архівними документами, в роки війни на території України налічувалося до 1 мільйона партизан. Багато з них було нагороджено орденами і медалями. У 2001 році Леонід Кучма підписав указ про заснування Дня партизанської слави з метою вшанування подвигу ветеранів.

Це - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.

Партизанський рух в Україні за своїми масштабами був одним із самих великих в Європі. Подвиг партизан і підпільників в Другої Світової війни назавжди залишиться в нашій пам'яті та нашій історії.

Партизанська боротьба на окупованій гітлерівцями території України знайшла відображення у науковій літературі, публіцистичних працях і художніх творах. Однак, на жаль, чи не всі вони писалися упереджено, відповідно до реалій того часу. Але незаперечним є той факт, що українці проявили неповторну мужність і героїзм відстоюючи волю і незалежність своєї Батьківщини.

З нагоди Дня партизанської слави пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку історичної книги «Нескорені: партизанський подвиг на теренах України».

22.09.2022
Ассоціяція працівників
професійно-
технологічної
освіти Луганьської
області
Новини
Уставні
документи
Керівні органи
Склад
Звіти

Червень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Заповніть електронну заяву-анкету
Ти як?

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^