Відкриття музею історії училища

Ірина Олександрівна, як виникла історія створення Музею?

У нашого училища дуже велика цікава історія. Воно старше всіх у місті Сєвєродонецьку. І звичайно, у нас накопичилося дуже велика кількість матеріалу: фотографій, документів, речей, в яких відбилася історія країни. Виникла ідея якось все систематизувати і показати. Керівництво виділило спеціальне приміщення під музей, в якому зробили ремонт.

Коли відкрився Музей Історії Училища?

Музей відкрився 27 жовтня 2009 року, в день, коли святкувався ювілей 65-річчя училища. Розрізати Червону стрічку було надано почесне право Василю Гавриловичу Михайлову, людині, яка присвятила 40 років системі професійно-технічної освіти, з них 20 - в особі директора ПТУ № 26. Першими відвідувачами музею стали ветерани училища. Перша екскурсія була організована для тих, хто створював цю історію, хто причетний до неї особисто.

Які експонати представлені в Музеї?

Розмістити весь матеріал на невеликій площі неможливо, тому можна сказати, що тут відображені якісь окремі віхи великого шляху довжиною в 65 років. Але і, тим не менш, в представлених тут матеріалах відбилися і історія країни, і історія профтехосвіти.

Всі експонати розташовуються на стендах, присвячених різним періодам історії.

Перший стенд повертає нас у воєнні роки, коли відразу після звільнення України почалося відновлення хімічного комбінату в селищі Лісхімстрой. Ось з пожовклих від часу світлин дивляться хлопчики й дівчатка 50-х років, майбутні будівельники нашого міста. Ми бачимо саму першу поіменно книгу. У графі "куди спрямовані на роботу" навпроти всіх прізвищ один запис: "азотно-туковий комбінат".

Наступний розділ присвячений часу, коли було вирішено, що професійно-технічні училища повинні давати не тільки робітничу професію, але й середню освіту. Термін навчання збільшився до 3-х років.

Наступний розділ присвячений педагогам, які, віддаючи всі свої знання та вміння учням, створювали славу училища.

Стенд "Ветеран Великої Вітчизняної війни" присвячений Івану Олександровичу Дубовсков.У 1943 році в 17 років він був покликаний в армію достроково у зв'язку з військовим становищем.

Наступний розділ присвячений випускникам училища. За 65 років історії їх було десятки тисяч! Руками випускників училища побудовані цехи Сєвєродонецького хімічного комбінату і Лисичанського нафтопереробного заводу, школи і дитячі установи, житлові масиви Сєвєродонецька. На карті України ми бачимо зазначені прапорцями міста, в яких працювали наші будівельники, бульдозеристи, кранівники, каменярі, робітники інших професій. Безумовно, це далеко не повний перелік того, що робили і роблять наші випускники, яким училище давало гарну робочу професію, путівку в життя.

У Музей ми внесли фотографії розвитку училища, появи нових професій і класів, старовинні предмети різних років, якими користувалися для роботи в училищі.

Поповнюється чи музей новими експонатами зараз?У газеті "Сєвєродонецькі Вісті" була опублікована стаття про відкриття Музею. На цю звістку відгукнулася дочка одного з директорів училища. Вона принесла фотографії тих часів, з натхненням ділилася спогадами батька. І з задоволенням поповнила колекцію музею фотографіями.

За останній час в музей були внесені нові фотографії важливих подій, що відбулися напередодні: прийняття до профспілки "АЗОТ", була додана газета випускників 16-ї групи.

Наш музей завжди відкритий для поповнення. Музей - це організм, що розвивається. Ми завжди раді вашим доповнень, виправлень у бік нашого Музею. Я запрошую всіх педагогів та учнів відвідати наш Музей Історії Училища.

Спасибі велике, Ірина Олександрівна, за міні екскурсію в Музей Історії Училища.

Грудень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^