Директорам ПТНЗ

Відбулися парламентські слухання на тему: «Професійна освіта як складова забезпечення кваліфікованого кадрового потенціалу України: проблеми та шляхи вирішення» схвалених Постановою Верховної ради України від 7 вересня 2016 року № 1493-VIII. Участь у парламентських слуханнях взяли члени Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти депутати Верховної Ради України: Співаковський О.В., Констанкевич І.М., Литвин В.М., Кремінь Т.Д., Кириленко І.Г., а також заступник Міністра освіти і науки України Хобзей П.К. На жаль, як завжди, були відсутні представники Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України та інші.

    Я у своєму виступі торкнувся слідуючих питань:
  1. Щодо прискорення розгляду Закону «Про освіту» та Закону «Про професійну освіту».
  2. Проблема забезпечення або відсутності кошторисних призначень на 2017 р. в частині захищених статей місцевого бюджету у Львівській області, м.Житомирі. Полтавській області та ін.
  3. Про механізм передачі цілісних майнових комплексів ПТНЗ до комунальної власності. Відсутність фінансування такого механізму. відсутність спрощеного механізму, що було передбачено п.10 рекомендацій парламентських слухань від 01.06.2016 р. за розрахунками у різних областях України така потреба від 1 до 4 млн.грн.
  4. Використання земель сільськогосподарського призначення училищами сільськогосподарського профілю. Питання базоване на листі Тернопільської обласної асоціації та інших областей щодо кримінальних впроваджень та судових справ через спільну діяльність з обробітку земель с/г призначення училищ.
  5. Проблема підготовки молодших спеціалістів в ПТНЗ ІІІ атестаційного рівня, що автоматично ускладнює регіональне замовлення в частині такої підготовки, а також отримання ліцензій, фінансування.
  6. Про оплату праці для викладачів загальноосвітніх предметів (різниця в 2 тарифних розряди) та викладачів професійно-практичної та професійно-теоретичної підготовки і майстрів виробничого навчання, що спонукає до відтоку таких кадрів.

Решта питань, які є актуальними, а саме: захват земель, приміщень ПТНЗ, підготовка та акредитація водіїв, стипендіальне забезпечення (адже стипендія учня ПТНЗ в 5 раз менша ніж студента ВНЗ ІІІ рівня) та інші були підняті іншими виступаючими.

За результатами слухань було прийняте рішення Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти: «Доручити Міністерству освіти і науки України разом з Кабінетом Міністрів України напрацювати механізм виходу з кризової ситуації». Готується законопроект за рішенням парламентських слухань.

У В А Г А!

Трансляцію засідання ви маєте можливість переглянути в онлайн режимі youtube. КПК ПВФП.
           З повагою, т.в.о.президента ВАПП

Р.М.Недашківський

27.03.2017
Березень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^