16 березня 2016 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

16 березня 2016 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, на якому розглянуто питання “Про законодавче забезпечення розвитку вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації в контексті підготовки нової редакції Закону України “Про освіту”. У засіданні взяли участь Президент ВАПП Головінов В.П., віце-президент Мірошниченко К.Б., члени Ради ВАПП Ничкало Н.Г., Щербак О.І., заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької обладміністрації Бачинський В.Г., які у своїх виступах наголосили на підтримці курсу на створення нової, єдиної системи професійної освіти на базі чинної системи професійно-технічної освіти та ВНЗ I-II рівнів акредитації, на підтримці у зв’язку з цим у законопроекті “Про освіту” таких складників та рівнів освіти: “професійна освіта базового рівня” та “професійна освіта вищого рівня”. При цьому висловили застереження щодо необхідності законодавчого визначення місця ПТНЗ третього атестаційного рівня (ВПУ, ЦПТО) в новій системі професійної освіти та надання їм можливості здійснювати підготовку за акредитованим напрямом.

Крім того була підтримана норма щодо фінансування системи професійної освіти у такій редакції: “Фінансування професійної освіти здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, в тому числі шляхом надання субвенції на підтримку здобуття професійної освіти, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством. Витрати, що покриваються за рахунок субвенції на підтримку здобуття професійної освіти, визначаються спеціальним законом. Порядок розподілу субвенції на підтримку здобуття професійної освіти між місцевими бюджетами визначається згідно з формулою, в основі якої лежить кількість здобувачів освіти з урахуванням рівня освіти, професійного профілю, наявності осіб з особливими освітніми потребами та інших факторів. Здобуття загальної середньої освіти у закладах системи професійної освіти базового рівня та закладах системи професійної освіти вищого рівня здійснюється за рахунок субвенції на здобуття повної загальної середньої освіти з державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.”.

Безпосередню участь у підготовці запропонованих норм до проекту Закону “Про освіту” та проекту рішення Комітету з питань науки і освіти стосовно цього питання взяла член Президії ВАПП Луцька А.В.

Крім того, представники ВАПП висловили прохання щодо прискорення розгляду проекту Закону “Про професійну освіту”.

Матеріал взятo з сайту ВАПП

17.03.2016
Березень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^