29 січня 2016 року у Верховній Раді України відбулася Всеукраїнська нарада

29 січня 2016 року у Верховній Раді України відбулася Всеукраїнська нарада з проблем та ризиків подальшого функціонування системи професійно-технічної освіти в контексті прийняття Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, яку провів Комітет з питань науки і освіти на прохання та вимогу громадських організацій профтехосвітян.

У нараді взяли участь народні депутати, представники міністерств освіти і науки, фінансів, департаментів освіти і науки облдержадміністрацій, наукових установ, керівники ПТНЗ, члени Президії ВАПП, голови обласних асоціацій працівників професійно-технічної освіти, представники Федерації роботодавців України та галузевих профспілок.

Президент ВАПП Головінов В.П., віце-президенти ВАПП Недашківській Р.М., Мірошниченко К.Б., голови обласних асоціацій у своїх виступах закликали представників органів влади всіх рівнів зупинити руйнацію профтехосвіти та деструктивні процеси, які масово почались в цій системі у зв’язку з прийняттям нового бюджетного законодавства.

Зокрема, Президент ВАПП Головінов В.П. наголосив на необхідності таких дій:

Перше. У 2016 році продовжити фінансування ПТНЗ у формі субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку робітничих кадрів, а також зупинити на цей період дію норм про передачу майна закладів професійно-технічної освіти з державної у комунальну власність.

Друге. У продовж 2016 року детально проаналізувати та визначитись з мережею ПТНЗ, у тому числі і тих, які перебувають у структурі вищих навчальних закладів:
- скільки і які саме ПТНЗ працюють на економіку і ринок праці всієї України, і якими має опікуватись центральна влада;
- скільки і які ПТНЗ працюють на регіональні ринки праці, і якими має опікуватись регіональна влада на рівні області.
Передача ПТНЗ на рівень міст обласного значення, у тому числі на рівень міст, які є обласними центрами, - це хибний шлях.

Третє. Кабінету Міністрів України, Міністерству освіти і науки України, обласним державним адміністраціям терміново втрутитись і зупинити розтягування та руйнацію тих невеличких управлінських структур, які ще збереглися в департаментах освіти і науки облдержадміністрацій.

Четверте. Кабінету Міністрів України, Міністерству освіти і науки України, обласним державним адміністраціям терміново втрутитись та зупинити руйнівні процеси, які розпочались і в обласних методичних службах профтехосвіти, а також в установах культурного та спортивного призначення системи професійно-технічної освіти.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Гриневич Л.М. та всі присутні народні депутати підтримали вимоги і пропозиції профтехосвітян, погодились з тим, що ситуація у системі професійно-технічної освіти надзвичайно загострилася внаслідок саме непродуманих дій Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України під час підготовки та прийняття нового бюджетного законодавства, що аж ніяк не можна назвати відповідальними діями, спрямованими на реформування професійно-технічної освіти в Україні, та запевнили учасників наради у тому, що на наступному пленарному тижні будуть внесені та розглянуті законопроекти щодо зміни бюджетного законодавства в частині фінансування професійно-технічних навчальних закладів.

Матеріал взятo з сайту ВАПП

29.01.2016
Січень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^