Делегація учнів та викладачів учбового закладу «Сєвєродонецьке впу» зустріла старий новий рік на гостинній Львівській землі. Це стало можливим завдяки реалізації проекту "Схід і Захід – разом!"

… Коли педколектив ВПУ розглядав аспекти патріотичного виховання, народилася ідея відкрити Євроклуб і на його засіданнях пропагувати європейські країни, презентувати цікаві матеріали, готувати молодь до того, що рано чи пізно наша країна стане членом європейської спільноти.

«Та перш ніж набути знання про Євросоюз, - розповідає директор Сєвєродонецького ВПУ, голова Асоціації працівників профтехосвіти Луганської області, депутат міської ради Ю.К. Кузьмінов, - ми передбачили поглиблено вивчити всі області України. Скориставшись тим, що мені, як члену президії Всеукраїнської Асоціації працівників профтехосвіти, знайомі керівники Асоціації інших областей, ми розпочали знайомство саме з Львівської області. Я зателефонував своєму колезі, директору Львівського межрегіонального ВПУ автотранспорту та будівництва Олегу Костянтиновичу Савруку і запропонував включитися в реалізацію нашого проекту «Схід і Захід – разом!». Він дав згоду. Тоді ми визначилися з часом проведення відео конференції і стали до неї ретельно готуватися. Першою була скайп-зустрі ч з представниками цього учбового закладу. Діти цікаво розповідали про свої училища і міста. Ми обмінялися номерами телефонів, домовилися про спілкування в соціальних мережах, уклали договір про співпрацю і отримали запрошення відвідити Львів.

Делегацію повинен був очолити я, але, враховуючи нагальні питання, що виникли, довелося передоручити керівництво своєму заступнику Лілії Михайлівні Мішиній, а місто делегувало головного спеціаліста відділу молоді та спорту міськради Світлану Миколаївну Попову.

Теплий прийом, доброзичливість наших нових друзів-львів’ян надихнули і дорослих, і дітей на думку про те, що ми на правильному шляху. І вже зараз плануємо, що наступні поїздки відбудуться до Вінницької і Хмельницької областей.

Сподіваємося ми і на візит делегації зі Львівського училища. Наполегливо надсилаємо запрошення і вже маємо їх обіцянку. Можливо, найближчим часом тепер уже ми будемо зустрічати нових друзів у себе і «помстимося» їм таким же прийомом».

«Коли ми тільки-но сіли в потяг,- пригадує заступник директора Сєвєродонецького ВПУ Лілія Михайлівна Мішина, - один чоловік у мене запитав: «А ви не боїтеся їхати на Західну Україну?» «А чому ми повинні боятися?Хіба ми не такі українці, як вони?» - сказала у відповідь. І дійсно, нас у Львові зустріли дуже щиро. Ніякої різниці між нами не відчувалося. Ви знаєте, що українців дуже часто порівнюють з італійцями, бо ми така ж співуча нація, зі щедрістю грузинів, з пристрастю іспанців і навіть з педантичністю німців, але я зрозуміла одне: українці – найгостинніша нація у світі. І безперечно такі зустрічі треба було проводити відразу, коли ми стали незалежною державою. Тоді б нас єднала радість, а не горе, як на цей час. Ми жодної хвилини не були надані самі собі. Нами опікувалися, про нас дбали.

У Львові дуже розвинуті сімейні традиції, та, незважаючи на це, викладачі училища автотранспорту та будівництва були на Щедрий вечір, на старий новий рік, з нами. За вказівками по телефонах їх чоловіки готували олів’є , розливали холодець… На екскурсії Львовом були запрошені і їхні діти. Разом з нашою молодіжною групою вони гуляли містом, спілкувалися, ходили в пі церію і кав’ярні. Разом ми їздили і в селище міського типу Олесько. Завдяки нам там відбулося знайомство львів’ян з учнями та викладачами Олеського профліцею. Я б назвала цю подорож різдвяною казкою в рамках проекту «Схід і Захід – разом!», тому що атмосферу теплоти і доброзичливості словами не можна передати, це треба відчути».

Поділилася своїми враженнями від поїздки до Львову і головний спеціаліст відділу молоді та спорту міськради С.М. Попова. «Нашим відділом , - говорить вона, - було оголошено конкурс проектів та заходів спрямованих на соціальний розвиток молоді. Він реалізується спільно з органами учнівського та студентського самоврядування. І саме в рамках цього конкурсу були надані чотири проекти, найяскравішим з яких став саме проект Сєвєродонецького ВПУ «Схід і Захід – разом!». Нас зустрічали фантастично. Олеський замок , де велися зйомки фільму «Овод», Підгорецький замок, де велися зйомки «Трьох мушкетерів», гора Високий замок або Княжа гора – найвища точка Львову, чудовий оглядовий майданчик. Це незабутня подорож містом Лева, вражаюча екскурсія до копальні, де видобувається кава. Я пишалася нашою молоддю. Ганна Пастушок, Артем Аврамов, Юлія Нехристова, Влад Юрьєв, Анжела Матвієнко та Павло Суворов - активісти не лише Євроклубу, а й усіх заходів, що проводяться у ВПУ. Ними займається і художній керівник Вікторія Леонідівна Бібко, і ще один заступник директора Тетяна Дмитрівна Склярова. Під час свого художнього виступу наша учнівська група була зодягнута в чудові національні костюми. А коли заспівала сучасну пісню «Україна колядує», директор Львівського училища зойкнув : «Україна колядує!». Ми не зрозуміли його. Та все з’ясувалося в кінці вечору. Ця пісня булі і в репертуарі львівської дівчини. Навіть у цьому наші смаки співпали».

«Як виявилося і пісні ми співаємо одні й ті самі, і бажаємо одного й того ж: жити в мирі, без війни, щоб злагода панувала у родинах, а порядок – у країні» - підсумовує Лілія Михайлівна.

Так це враження дорослих, а що кажуть діти? Зараз вони на карантині, але щойно відновляться заняття, на черговому засіданні Євроклубу вони обов’язково відзвітують про подорож та поділяться своєю різдвяною казкою з однолітками і з нашими читачами.

«Сєвєродонецькі вісті», від 22 січня 2016 року, №3

01.02.2016
Грудень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^