ВІД ПОКОЛІННЯ – ДО ПОКОЛІННЯ

У Сєвєродонецькому ВПУ 28 жовтня пройшов Урок мужності "Доки живемо - пам’ятаємо ", присвячений 71-й річниці визволення України від фашистських загарбників. Його відкрила заступник директора училища Тетяна Дмитрівна Склярова.

Викладач історії Ольга Леонідівна Прибильська розповіла про найважливіші етапи битви за Україну, героїзм наших воїнів - захисників, визволителів. Її розповідь супроводжувалася кадрами фронтовий кінохроніки.

Затамувавши подих, слухали юнаки та дівчата спогади учасника Другої світової війни Івана Івановича Шурши. Йому нещодавно виповнилося 90 років, але про епізоди бойової юності колишній навідник протитанкової гармати розповідав так, ніби все відбувалося тільки вчора. Не було пафосних слів, але була супроводжувана старими фотознімками розповідь про реальну війну, тяготи, які довелося долати, про щоденну ратну працю. Колишній сержант, відповідаючи на питання слухачів, зізнався, що йому, молодому, необстріляному, спочатку на фронті було страшно, але він навчився думати не про страх, а про те, як перемагати ворога. І нинішні молоді зрозуміли те, що хотів донести до них ветеран, зверталися до нього зі словами подяки, а він сам переконався: за нове покоління можна бути спокійним.

Старший бібліотекар ВПУ Ірина Олександрівна Ковальова присвятила свій виступ книзі «Береги фронтовий слави». У ній розповідається про наших земляків - жителів Сєвєродонецька та Лисичанська, що воювали з фашистами на обох берегах Сіверського Дінця. Йшлося і про вулиці рідного міста, названі іменами героїв-земляків.

Урок мужності, безсумнівно, залишив слід у душах кожного його учасника.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ


29.10.2015
Січень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^