Є ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ МОЛОДИХ

Це підтвердив черговий етап «Марафону професій», який Сєвєродонецький Центр зайнятості провів для школярів і ліцеїстів міста. Йшлося про продовження освіти, вибір сфери докладення знань і умінь. Можливостей для того більш ніж достатньо.

Учні випускних - дев'ятих і одинадцятих класів слухали переконливі розповіді представників місцевих закладів професійно-технічної освіти, хіміко-механічного технікуму, Технологічного інституту Східноукраїнського національного університету імені В.Даля. Багато чого з їх багатогранного, цікавого життя старшокласники тут же побачили в «фірмових» відеофільмах, що чергувалися на мультимедійному екрані.

- Але краще приходьте до нас в День відкритих дверей! - запросила психолог Регіонального базового державного навчального закладу «Сєвєродонецьке Вище професійне училище» Тетяна Анатоліївна Щеглова. - Поговоріть з педагогами, майстрами і, звичайно ж, - з хлопцями і дівчатами, які вже багато чому навчилися в теорії, на практиці.

Примітно, що високий рівень випускників ВПУ було відзначено і в презентації інституту. У вузі знають про те не з чуток, а тому, що багато з цих юнаків і дівчат, які одержали в училищі кваліфікацію молодших спеціалістів, стають потім «далівцями». Та й в інші вищі навчальні заклади з дипломом училища можна вступати одразу на третій курс, причому навіть не проходячи обов'язкове для школярів тестування.

Старший бібліотекар ВПУ Ірина Олександрівна Ковальова навела конкретні приклади затребуваності молодих робітників, що отримали в училище високу кваліфікацію. Ось і цього року, коли ВПУ відзначає своє 70-річчя, базове підприємство - Сєвєродонецьке об'єднання «Азот», інші фірми взяли на роботу його електромонтерів, зварників, токарів, автослюсарів, кранівників , операторів -програмістів ... Цими та іншими професіями тут опановує молодь з усієї Луганщини. І для того створені відмінні, по-справжньому сучасні умови.

Детальні пояснення щодо цього старшокласникам могли дати викладачі Олександр Володимирович Слюсаренко, майстри виробничого навчання Оксана Леонідівна Луньова, Олександра Євгенівна Ворошилова, Микола Володимирович Приходченко. А їх колега з профліцею Михайло Сергійович Яхно назвав чимало імен випускників ПТУ, які прославили рідне місто далеко за його межами - як справжні майстри-професіонали, новатори, командири виробництва.

Безсумнівно, багатьом учасникам «Марафону професій» захотілося увійти в такий ряд. Реальні перспективи для цього всі вони побачили.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ.

19.03.2014
Грудень
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
^ Вгору ^